У Смілі майже п’ять сотень лікарів можуть лишитися без зарплати, а можливо, і без роботи. На їхню зарплату в міському бюджеті просто немає коштів, адже мова йде про 22 мільйони гривень. А така сума для Сміли взагалі не підйомна, тому дві місцеві лікарні потребують негайної оптимізації, пише «Про все».

У центрі соціального вибуху два смілянські медичні заклади – залізнична лікарня та лікарня колишнього радіоприладобудівного заводу – опинилися після того, як стало відомо, що з цього року зарплата персоналу має здійснюватися із кишені міського бюджету. Досі ж кошти на заробітну плату лікарів надходили із центрального бюджету. Водночас місту не передано майно лікарень.


Останні тижні в Смілі проводились депутатські слухання, наради, засідали бюджетні комісії. Головним у порядку денному було єдине питання: як вийти із ситуації та не призвести до соціального вибуху у місті? Бо ж виділення 22 мільйонів гривень на зарплату всього персоналу двох медзакладів для міського бюджету – нереальна сума.

– Одна справа, коли нам передаються тільки лікарі, а вже інша – коли і лікарські комплекси також, – коментує заступник міського голови Олександр Головченко.

На його думку, такої кількості ліжко-місць, лікарів та медсестер, як зараз є у Смілі, для міста – забагато. Міський бюджет не потягне та й немає необхідності утримувати стільки лікарень в межах одного міста.


– Нам треба вирішити питання: як провести оптимізацію, як зберегти окремі відділення. Частину лікарів, можливо, зможе прийняти на роботу психіатрична лікарня. Та для цього потрібно отримати відповідь Кабміну про те, чи передадуть нам матеріально-технічну базу лікарень. І тоді вже ми разом – міська громада, виконком, департамент охорони здоров’я – будемо працювати, – каже Олександр Головченко.

Секретар Смілянської міської ради Ярослав Березань зазначає, що така медична проблема рано чи пізно все одно постала б перед смілянами.


– Обидві лікарні великі: одна – дев’ять поверхів, інша – п’ять корпусів і за розмірами, майже як обласна. Об’єктивно кажучи, потреби зберігати ці лікувальні заклади у такому самому стані, як вони зараз, немає. Та наше завдання – зберегти фахівців і не позбавити людей робочих місць, тому зараз шукаємо шляхи виходу з ситуації. Наприклад, перепрофілювати, скажімо, в реабілітаційний центр та за можливості перевести на самоокупність.

Нагадаємо, що схожа ситуація із виплатою зарплати медикам була і в Черкасах. Однак лікарі, які прийшли на засідання сесії міськради, змусили депутатів спрямувати 33 мільйони 92 тисячі гривень із міського бюджету на оплату їхньої праці.

реклама

Коментарі  

 
0 #4 Петро 05.02.2015 01:12
Коли будівлі і майно передадуть місту гроші на зарплату знайдуться? (продадуть приміщення)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 Петрович 03.02.2015 22:59
Де вони в Смілі бачили 9-ти поверхову лікарню. А взагалі лікарня радізаводу досить толкова, там працюють непогані спеціалісти.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #2 varvar 03.02.2015 20:27
черкаських лікарів та педагогів це також чекає. треба бути реалістати. Кількість не переходить в якість
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 гонта 03.02.2015 19:17
Березань з Решетняком дві бездарі, чомусь до вас все працювало і не було проблем, геть з міста окупанти!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100