У фіскальній службі Черкаської області провели форум, присвячений нововведенням у податковому законодавстві. До обласного центру з нагоди події з’їхалися керівники громадських організацій, представники місцевого самоврядування, члени координаційних рад сільських/селищних голів.
Головуючий на форумі начальник фіскальної служби області Володимир Коломієць прозвітував, що за січень цього року Черкаська область «заробила» для бюджетів усіх рівнів 417 млн. грн. податків і зборів. Порівняно з минулим роком сума надходжень збільшилася на 16,4 млн. грн. Водночас посадовець попередив про заплановані скорочення в установі: «Зараз знову звучить надзвичайно складна і болісна для нас тема скорочень, урізання всіляких фінансувань. Ми буквально за 2-3 роки вже п’ятий раз проводимо скорочення, і вони будуть відбуватися й надалі».
Депутат облради та голова «Об’єднання територіальних громад» Наталія Старікова, виступаючи перед учасниками форуму, закцентувала увагу на потребі активності, ініціативності місцевих громад у вирішенні податкових, земельних проблем.
«Сьогодні в руках територіальних громад вирішувати усі питання. Фінанси повинні бути віддані на місця, повноваження, які стосуються вирішення земельних питань, повинні бути віддані на місця», – заявила депутат.
На форумі представники районних громад, сільські і селищні голови розповідали про ті проблеми, з якими вони стикаються щодня на місцях: недостатнє наповнення бюджету розвитку, у зв’язку з перенесенням деяких податків і зборів із місцевого бюджету в обласний чи державний; небажання користувачів укладати договори про користування землею або водними ресурсами, а відтак – несплата податків і зборів; неякісна робота Державної реєстраційної служби з реєстрації таких договорів, а відтак – несвоєчасна сплата податків і зборів на місцях.
Одна з ключових тез заходу, що була озвучена сільським головою с. Хацьки Черкаського району Ігорем Чекаленком, – потрібно впровадити у податкове законодавство механізми, які змусять усіх учасників податкових відносин діяти відповідно з уже існуючими нормами. І тільки після цього задумуватися над нововведеннями.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису