Телефонне шахрайство є нині найпоширенішим видом шахрайства на Черкащині. Про це на прес-конференції повідомив заступник начальника відділу розслідувань майнових злочинів УКР МВС у Черкаській області Олександр Падалка.
Всього зі 187 шахрайств, що мали місце торік, кількість телефонних шахрайств становить 60 випадків.
– Телефонують людям похилого віку, представляються працівниками правоохоронних органів, соціальними працівниками, працівниками медичних структур. Зловмисники тиснуть психологічно. Розповідають, що рідні людини, якій телефонують, потрапили в ДТП або їх затримала міліція тощо. Зловмисники вимагають від потерпілих негайного вирішення питання за певну суму: від декількох тисяч до десятків тисяч гривень, – зазначає правоохоронець.
Активно користуються шахраї мобільним зв’язком. Вони купують новий «незасвічений» стартовий пакет і здійснивши певну кількість дзвінків чи надіславши смс-повідомлення, викидають сім-картку. Тож відстежити зловмисників непросто.
- Дзвінки можуть бути різноманітними. Можуть повідомляти, що абонент виграв певну суму коштів або бере участь в акції. У відповідь громадяни можуть надсилати смс чи здійснювати телефонні дзвінки за вказаним номером і з їх рахунку знімаються кошти. Є й інші варіанти, коли люди намагаються продати якийсь товар через інтернет. Їм телефонують люди, що представляються покупцями і пропонують здійснити покупку за безготівковий розрахунок. Довірливі продавці диктують номер своєї картки, а іноді і пін-коди. І шахраї знімають кошти з рахунку навіть не маючи банківської картки, - роз’яснив Олександр Падалка та порадив черкащанам бути уважнішими.
Більше піддаються впливу шахраїв люди старшого віку.
Так, за словами правоохоронців, був випадок, коли під вплив шахраїв потрапила старенька. Їй серед нові зателефонували невідомі (шахраї можуть набирати навмання номери з телефонного довідника) та заявили, що її син потрапив у халепі і потрібні гроші, щоб вирішити проблему. Жінка була настільки схвильована, що не зауважила те, що він спав у сусідній кімнаті. Старенька винесла кошти шахраям. Віддавати кошти люди також можуть по-різному. Спільники шахраїв можуть чекати людей просто на сходових майданчиках або ж під під’їздом.
Міліціонери радять громадянам не піддаватися впливу шахраїв, не говорити з ними по телефону, а спершу з’ясувати чи все гаразд з їх рідними. Опісля, якщо шахраї представляються правоохоронцями, то зателефонувати на 102 та дізнатися, чи існують такі співробітники міліції.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису