В освітян роботи додалося: вони тепер не тільки навчають і виховують, а й мусять бути готовими до захисту дітей і юнаків від загроз їхньому життю й здоров’ю. До можливості техногенних і природних катастроф додалися нові – воєнного характеру й проявів тероризму. На цьому в коментарі «Прочерку» наголосив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський.

– У першу чергу, посилено захист дітей із цілодобовим перебуванням у закладах освіти, – наголосив Валерій Вікторович. – Адже їхня безпека – цілком у руках педагогів. Крім того, в центрі нашої уваги – питання стійкого управління галуззю під час виконання завдань цивільного захисту.


Щоб навчити освітян не надто звичного роду діяльності (скажемо прямо, раніше цивільний захист не був серед пріоритетів діяльності вчителів), департаменту освіти й науки та навчально-методичному центру ЦЗ та безпеки життєдіяльності Черкаської області доводиться «саджати за парти» самих педагогів. Заняття проходять на базі навчальних закладів. Із початку навчального року такі заняття відбулися в навчальних закладах Канівського, Кам’янського, Звенигородського, Маньківського районів. Позачергово навчено 476 осіб керівного складу органів управління й структурних підрозділів закладів освіти.

– Педагоги передусім повинні знати, як діяти, коли дітям, закладу загрожує виникнення терористичного або диверсійного акту, – наголошує Валерій Данилевський.

Як зазначають фахівці обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Олексій Биков і Юрій Дроговоз, їхня установа спільно з центром практичної психології та соціальної роботи обласного інституту післядипломної освіти педпрацівників (Віталій Боголій) на запит керівників закладів освіти, а також планових семінарських заняттях надають методичну та практичну допомогу щодо організації і ведення цивільного захисту учасників навчально-виховного процесу щодо дій у надзвичайних ситуаціях, можливого терористичного акту або його прояву. Зокрема, таке тренування відбулося в Черкаському автодорожному ліцеї.

Крім педагогів, основами цивільного захисну навчають і дітей. І йдеться не тільки про звичайні шкільні дисципліни «Безпека життєдіяльності людини», «Основи здоров’я», «Захист Вітчизни». Як кажуть, усе нове – це добре забуте старе. Тож, пригадавши радянські «Зірницю» й «Орлятко», впроваджують юнацькі спортивно-військові патріотичні ігри та системи змагань за програмами «Захист Вітчизни», козацьку гру «Джура». У межах Всеукраїнського дитячого руху «Школа безпеки» проводять змагання за нормативами цивільного захисту. Більшу увагу стали приділяти грі-випробовуванню «Котигорошко» тощо.


– Головним завданням сьогодення освітян області є морально-психологічна і практична підготовка учасників навчально-виховного процесу до дій в умовах внутрішньої та зовнішньої небезпеки, – зазначає заступник начальника штабу цивільного захисту департаменту освіти і науки ОДА Микола Герман. Нещодавно він проводив навчання для працівників департаменту. – Загроза виникнення терористичних актів та їхні прояви на території України зростає. І хоч ми сподіваємося на мирне вирішення конфлікту на Сході, повинні бути готовими до гіршого. Мусимо добре вміти захищати дітей за будь-яких умов. Діти – головні «працедавці» учителя. Пам’ятаймо про це.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100