Навчити наводити різкість на всі процеси, які відбуваються в нашій країні, спробує Остап Стасів, співзасновник Відкритого Університету Майдану разом зі своїми колегами. Близько 100 молодих і активних черкащан посіли місця депутатів обласної ради в сесійній залі ОДА, щоб почути від лекторів Університету, як стати свідомим громадянином, впливати на рішення влади та докорінно тим самим змінити суспільство. Ініціативи молоді підтримала ГО «Об’єднання територіальних громад» та керівництво ОДА та обласної ради.
Молоді люди шикуються в чергу біля малої сесійної зали для акредитації. Більшість із них в приміщенні обласної ради вперше. Розглядають люстру, колони, підлогу. Одним із таких є 20-річний Валерій Ситник. Про Школу свідомого громадянина чув від друзів у Києві. Навчається на економіста, бував у Європі, підтримує молодіжний рух. Прийшов «знайти рецепт одужання суспільства від стадного інстинкту і навчитися мислити самостійно».
Даниїл Майоров, представник координаційної ради сил Майдану, відвідує лекції Школи свідомого громадянина вже втретє. На його думку, це рідкісна можливість для кожного громадянина підвищити свій рівень свідомості та громадянську позицію.
- У Школі навчають громадян і особливо молодь впливати на рішення місцевих органів влади, що останнім часом дуже потрібно суспільству, – зауважує Даниїл Майоров. – Ми запросили велику кількість активної молоді, щоб вони навчилися розбудовувати нашу країну.
Відкритий Університет Майдану зі Школою свідомого громадянина, як зауважує Остап Стасів, їздить по всій Україні з метою поширення ідей свідомого громадянського суспільства.
- У Школі ми навчаємо людей розуміти, як працює суспільство і наскільки роль людини в цьому суспільстві є вагомою. Ми також допомагаємо людині навести різкість на всі ті процеси, які відбуваються в країні, і як ці процеси треба розуміти, декодувати, щоб потім успішно їх імплементувати в своєму місці, селищі у вигляді побудови активної громади, – коментує Остап Стасів.
Ідею активної територіальної громади підтримує і ГО «Об’єднання територіальних громад». На думку її голови, депутата обласної ради Наталії Старікової, громадська організація залюбки взяла на себе підтримку і організацію заходу, тому що так само, як і Відкритий Університет Майдану, переймається роллю громадянина в суспільстві, становленням його громадянської свідомості.
- Разом з проектом Школи свідомого громадянина в нашому місті громадська організація «Об’єднання територіальних громад» прагне зробити важливий крок у вихованні на Черкащині такої громади, яка б стала рушійною силою економічного розвитку регіону, – зауважує Наталія Старікова. – Відповідно до запроваджених реформ на громади покладено значні повноваження. Але питання в тому, чи вміють наші громадяни брати на себе відповідальність у прийнятті соціально важливих рішень. Сьогоднішня Школа якраз і покликана навчити молодь бути свідомими громадянами, що дуже важливо для розбудови європейського суспільства.
реклама
Коментарі
Уважний. Щодо теми пристосуванців і дивної звички видавати свої припущення за абсолют. я приватний підприємець. гадаю, не варто пояснювати, що я сплачую податки до бюджету і моє життя залежить від якості моєї роботи.
ПроЧерк. Дико-дико шкода, що ваш майданчик перетворився на поле деструктивних обговорень.
Всім миру і добра.
Що є Унівірситет майдану? Там вчать як з мирноі та неголодної країни перетворити в адські території , так план обармота виконано вчитись не потрібно. Екзамен по руйнуванню України перед заокеанським хазяїном виконали на 12. Може вже по лопаті в руки пора?!!! А краще по кайлу і в кар"єр гранитний під наглядом песиків сторожевих.
Майоров такий самий пристосуванець , як і ви, Олінька - ніде офіційно не працюєте, а живете як при комунізмі "по потребностям".
Стрічка RSS коментарів цього запису