У Золотоноші спецкомісія перевірила стан міських бомбосховищ, інформує zolotonosha.ck.ua.

За словами членів комісії, міські захисні споруди майже повністю готові до прийому громадян у разі надзвичайних ситуацій. 

Кожне із бомбосховищ охарактеризував начальник міської служби цивільного захисту Сергій Бабич.

За його словами, у цілому більшість міських бомбосховищ – локальні та розраховані на невелику кількість людей. Виключення – приміщення Дитячого світу, Торгового центру, швейної фабрики та лікеро-горілчаного заводу. Основна проблема – повальна відсутність технічної інвентаризації.

ТОВ «Черкаський проект» (екс-ПМК-216) має на балансі невеличку споруду, площею 50 квадратних метрів. Стан її цілком придатний для використання, але через невеликі розміри призначена вона, в першу чергу, для тих людей, котрі працюють там. Решта не вміститься туди фізично. Бомбосховище ліцею чисте, освітлене та сухе. Там встановлені місця для сидіння, а підходи обладнані відповідними вказівниками шляху пересування.

Крім того, за особистою ініціативою директора навчального закладу, готується ще одне приміщення, під гуртожитком.

На заводі імені Лепсе поки є сміття та відсутні вказівники, акти інвентаризації та лавочки для сидіння.

На «Златогорі» є й акти і наочні матеріали. Архів, котрий тимчасово розташовувався у евакуаційному приміщенні, терміново перенесено. Завод має дві споруди, котрі обладнанні місцями для сидіння та абсолютно готові для прийому людей. Перша, під адмінбудівлею, розрахована на трудовий колектив, друга, на стоянці автомобілів по вулиці Січовій, – для місцевого населення. Усередині навіть стоять зручні ємності з водою.

Дуже приємно були вражені представники комісії станом бомбосховищ у ТОВ «Агроспецпроект» на вулиці Жашківській. За останній рік там була проведена значна робота: майже повністю наведено лад та зроблено освітлення. Єдине питання викликає невизначеність власника приміщення та значна віддаленість від спальних районів міста: фактично там можуть переховуватись лише працівники та декілька десятків жителів приватного сектору навколо.

ТОВ «Дніпроінвест-Ч» має невеличке сховище, проте прибране, обладнане всім необхідним та освітлене.

Швейна фабрика тримає на балансі вкрай стратегічну захисну споруду, адже розташована в центрі міста, поруч із двома навчальними закладами – першою школою та садочком «Сонечко», які сховищ не мають взагалі. У найкоротші терміни там мають відповідним чином обладнати підступи, в чому допоможе і місто, зважаючи на важливість об’єкту і складний фінансовий стан підприємства.

У райвідділі МВС бомбосховище абсолютно готове до використання, проте розраховане лише на колектив правоохоронців.

У Золотоніському РайСТ на балансі – цілих три захисні споруди: під Дитячим світом та дві під маркетом «Злагода», одну з яких для огляду так ніхто і не відчинив, посилаючись на відсутність ключів.

Усі приміщення або використовуються як склад, або ж просто занедбані сторонніми речами.

Золотоніський маслоробний комбінат не розглядався взагалі, адже документи на зняття з обліку тамтешнього евакуаційного приміщення були подані ще в 2012 році.

Очільник служби цивільного захисту наголошує на забезпеченні усіх бомбосховищ запасами питної води та медикаментів для першої допомоги. В цьому плані у приклад Сергій Бабич ставить два дитячих садочки – «Ялинка» та «Струмочок».

– Можу всіх для еталону повести на екскурсію до цих дошкільних закладів, але декому стане соромно, – зауважив Бабич. – Адже організовано це двома жінками-керівниками, які, до того ж, не мають у штаті чоловіків. Крім того, обов’язково має бути аварійне освітлення – гасові лампи, свічки чи акумуляторні ліхтарі. Все має бути завершене у вкрай короткі терміни.

Представники ДСНС наголошують на ремонті електроосвітлення в бомбосховищах, адже стан деяких розеток чи ламп може в екстрених випадках призвести до трагічних наслідків.

Міський голова Віталій Войцехівський рекомендує підлеглим детально вивчити законодавство щодо відповідальності керівників підприємств, котрі відмовляються обладнувати захисні приміщення.

Адреси всіх бомбосховищ міста будуть опубліковані згодом у місцевій пресі.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+4 #2 ЛВВ 21.02.2015 08:54
Черкаси, беріть приклад.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #1   20.02.2015 20:31
Прийшов час розвивати виноробство на Черкащині. Кошти на будівництво винних погребів, що при потребі будуть слугувати бомбосховищами з величезними запасами "рідкого хліба", можно починати вибивати вже сьогодні. Можливо тоді, підземна Черкащина, стане більша за надземну, що точно буде відмічено іншому, Зіркою Героя! Не "Золотою Підковою" ж единою?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100