У нинішніх умовах, в яких перебуває Україна, пріоритетного значення набуває виховання дітей, учнівської молоді. Поширення сьогодні серед молоді набуває патріотична атрибутика, але важливо не підмінити зовнішніми ознаками патріотизму глибокої ідейної сутності, зазначив на сьогоднішній нараді в ОДА керівник області Юрій Ткаченко.
За його словами, задля консолідації суспільства сьогодні слід посилити патріотичний характер виховання учнів.
Саме про таку роботу і відзвітував на селекторній нараді директор департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський. Він повідомив про функціонування гуртків патріотичного спрямування, діяльність у школах волонтерських загонів, зустрічі та уроки за участі воїнів АТО, створення музейних експозицій тощо.
– Проводиться робота з доповнення предметів суспільного курсу «Моя рідна Черкащина» новітніми матеріалами, пов’язаними з подіями Революції Гідності та військовими діями на Сході України. У навчальних закладах поновлено куточки державної символіки, поновлено флагштоки, впроваджено щотижневі лінійки з підняття державного прапору та виконання державного гімну. Поновлено експозиції шкільних музеїв. Наразі департаментом оголошено конкурс серед учнів на кращий твір, присвячений героям Революції Гідності. Кращі твори увійдуть до збірки, надрукованої коштом обласної ради, – прозвітував Валерій Данилевський.
Він зазначив, що черкаський досвід із патріотичного виховання був визнаний кращим в Україні на семінарі-презентації в національній академії наук України, що проходив наприкінці січня.
Також, за інформацією фахівця, в навчальних закладах області зросла актуальність предмету «Захист Вітчизни», однак є проблеми з браком кадрів для викладання цього предмету.
– Ми проаналізували ситуацію і виявилося, що в закладах області працює 558 викладачів захисту Вітчизни. З них 263 мають офіцерське звання, старших офіцерів – 56, офіцерів – 66, прапорщиків – 14. Інші викладачі є сержантами та солдатами. А 62 викладачі взагалі не мають військового звання, тобто не проходили військову службу, що за теперішніх обставин є неприпустимим! – наголосив Данилевський.
Він також наголосив на важливості проходження старшокласниками військово-польової підготовки на базі військових частин, нагадавши, що торік юнаки семи районів не мали такої можливості.
Вислухавши доповідь, голова ОДА Юрій Ткаченко наголосив на активізації співпраці районних управлінь освіти з районними військовими комісаріатами.
– Важливо підійти серйозно до предмету «Захист Вітчизни». І прикро, що цей предмет в багатьох випадках викладають люди, які не служили в армії. Тож звертаюся до голів райдержадміністрацій звернути увагу на цю інформацію, – наголосив Юрій Ткаченко.
Детальніше дивіться ВІДЕО.