Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка на сьогоднішній селекторній нараді в ОДА повідомив, що керівництво черкаського підприємства «Азот» ніяким чином не реагує на надісланий меморандум про співпрацю, що передбачав надання певних преференцій черкаським виробникам.
Це обурило присутнього голову Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, який порадив керівнику департаменту АПК швидше налагоджувати зв'язок з підприємством і донести керівнику холдингу свою позицію.
– 29 січня у нас проходила колегія. Був присутній заступник гендиректора «Азоту» Коваленко і ми домовилися про відпрацювання меморандуму, що мав полегшити отримання добрив черкаськими сільгоспвиробниками. Тобто вони мали б першочергово мати право закуповувати добрива. Меморандум пішов до власника підприємства і відповіді немає. Кажуть нам: «Ми передали його на центральний офіс холдингу…» Відповіді ж по-суті немає… – розповів згодом у коментарі «Прочерку» Ігор Колодка.
У цілому ж, доповідаючи про проведення весняно-польових робіт, керівник департаменту поставив перед районами вимогу чітко організуватися і згуртуватися, бо польові роботи будуть непростими.
– В кожному районі мають бути розроблені плани робіт, закріплені відповідальні особи, налагоджена взаємодія служб, – говорив Колодка.
При цьому, він зазначив, що всі райони області розширили площу посівів озимих зернових культур. Посіви увійшли в зиму в доброму стані на 56% площ. У господарствах проводиться закупка мінеральних добрив для весняних робіт. 67% добрив вже закуплено.
– Спостерігається стрімкий ріст цін на продукцію. З позначки 3,5 тисяч гривень аміачна селітра зросла до 11 тисяч гривень за тону. Найгірша ситуація в забезпеченості добрив в Канівському, Маньківському, Черкаському та Шполянському районів, – зазначив доповідач.
Саме на стан озимих порадив звернути увагу в цей відповідальний для аграріїв період і голова ОДА Юрій Ткаченко.
– Цьогоріч відповідально потрібно підійти до роз’яснення щодо посіву ярих зернових і зернобобових та не допустити зменшення валових показників їх виробництва. Я не хотів би, щоб це сприймалося нав’язуванням так як раніше було. Та є рекомендації щодо того, що необхідно нам сьогодні, щоб ми мали певні врожаї і могли продати продукцію, – сказав Юрій Ткаченко. – Щодо фінансування галузі, то є кредитування, але відсоткові ставки великі і це складає загрози забезпеченню відповідними обіговими коштами. Нині на рівні кабміну позитивний сигнал, що буде забезпечення компенсації відсоткової ставки по кредиту.
Детальніше - відео з наради.
Коментарі
Меморандумы слабовато будет, давайте уже универсалы, может они универсалы разрулят спивробитныцтво с аграрным сектором.
Стрічка RSS коментарів цього запису