У Прохорівському лісництві Золотоніського лісгоспу в кварталі 64, виділі 11 проводитиметься суцільна санітарна вирубка лісу.
Загальна площа соснових насаджень, які відведені під зруб, – 0,8 га.
Ліс на вказаній ділянці вже практично не виконує своєї екологічної функції – 60- та 80-річні сосни всохли або мають яскраво виражені симптоми всихання, інформують у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
– Спочатку планували провести в цьому виділі вибіркову санітарну рубку, – розповідає директор Золотоніського лісгоспу Микола Бас. – Проте при обстеженні було виявлено, що більшість дерев на цій ділянці або вже всохли, або ж відзначаються недостатнім рівнем біологічної стійкості. Фахівці Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист», спеціалісти управління та лісгоспу провели лісопатологічне обстеження, яким було встановлено, що повнота життєздатних дерев нижча за критичну. Тому відповідно до «Санітарних правил в лісах України» вибіркова санітарна рубка в цій частині лісу є недоцільною.
Нині ж залишати ці насадження немає сенсу. Вже втрачена технічна придатність переважної більшості деревини на цій ділянці. Такий стан насадження призведе лише до захаращення та стане осередком шкідників і хвороб, що можуть поширитися й на суміжну територію, інформують в управлінні.
Таких насаджень неподалік села Прохорівка – близько 10 гектарів. Досить швидко та масово сосни перетворюються в сухостій, крони їх стають рідкими, а хвоя – жовтою. А той невеликий процент, на перший погляд, життєздатних дерев на цих ділянках, вже насправді всередині уражений хворобами.
Причинами інтенсивного характеру ослаблення соснових деревостанів є, насамперед, загальний вологодефіцит внаслідок атмосферних посух, пониження ґрунтових вод, в цілому глобальна зміна кліматичних умов. Така негативна тенденція спостерігається по всій Черкаській області, особливо протягом останнього десятиліття.
Лісничий Прохорівського лісництва Едуард Симоненко зазначає, що суцільна санітарна вирубка в кварталі 64, виділі 11 буде проведена на початку березня. Після цього буде здійснена підготовка та обробіток ґрунту, і в поточному році на зрубах створять нові лісові культури.
реклама
Коментарі
Масова вирубка черкаських лісів на експортний «кругляк» стає справжньою катастрофою для місцевих підприємств і економіки країни.
Потенційно, ми можемо переробляти деревину в Україні та експортувати за кордон уже готову продукцію, наприклад, меблі та напівфабрикати (ДСП, МДФ). Експорт готової продукції також значно вигідніший для зовнішньоторгов ельного балансу – крім того, при успішній реалізації таких планів, наша країна загалом та Черкащина зокрема покращать стан лісового фонду та збалансують витрати на деревообробку.
Стрічка RSS коментарів цього запису