Черкаська обласна організація Партії зелених України відреагувала на скарги жителів сіл Мошни та Яснозір’я Черкаського району щодо будівництва «екологічно шкідливого об’єкту».
Голова обласної організації Ніна Хорошко спрямувала звернення до міністра екології та природних ресурсів України Ігоря Шевченка, голови комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків ЧАЕС Миколи Томенка, голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка та в.о. начальника Черкаської екологічної інспекції Сергія Поліщука.
Далі екологи перераховують недоліки, які бачать жителі району в будівництві цеху.
«По-перше, це підприємство є досить потужним (9 цехів, по 4 млн штук курей у кожному, та по 15 га землі на 1 цех).
По-друге, водопостачання та промислові стоки, які не оминуть річку Дніпро і завантажать екосистему. Використання для промислових цілей води, яка, як свідчать дослідження вчених, через 5-7 років буде коштувати дорожче бензину та дизельного палива, особливо це турбує жителів села Яснозір’я, яке розташоване нижче рівня проектної забудови.
По-третє, рух транспорту – доставка сировини та вивіз готової продукції – це потік сотень важковантажних автомобілів на добу.
По-четверте, викиди в атмосферне повітря. Все, що має неприйнятний для людського організму сморід, шкодить здоров’ю та життю людини.
По-п’яте, на екологічно чистих, історико-культурних та туристично-привабливих місцях планується здійснити таке будівництво.
Отже, логічно, що громади сіл Яснозіря та Мошни Черкаського району не погоджуються на таке використання своїх природних багатств. Хто візьме на себе відповідальність: кількісні і якісні показники екологічних ризиків? У таких випадках робиться ТЕО (технічно-економічне обґрунтування) та на основі його оцінюється вплив на навколишнє природне середовище, та в обов’язковому порядку, згідно ст. 27 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» – державна екологічна експертиза та незалежна екологічна експертиза.
У світовій практиці, як відомо, відмовляються від будівництва подібних потужних проектів, які несумісні зі сталим розвитком громад», – наголошують у зверненні.
За словами Ніни Василівни, наразі зібрано 1500 підписів жителів села Яснозір’я та більше 1000 підписів жителів Мошен проти будівництва екологічно небезпечного об’єкта. Збір підписів триває.
Коментарі
Шо краще. Тридцять - п'ятдесят робочих місць, або на віки спаплюжена природа для усіх мешканців. Навантаження на екосистему треба розподіляти рівномірно. Є бажання будувати додаткові птахофабрики - роби це там де їх немає.
Стрічка RSS коментарів цього запису