Член виконавчого комітету Валерій Макєєв роз’яснив свою позицію щодо оподаткування нерухомості у 2015 році. Нагадаємо, що днями він звернувся до суду, щоб оскаржити рішення міської ради про місцеві податки і збори в частині встановлення податку на нерухоме майно. Через це його можуть виключити зі складу виконкому.
Макєєв роз’яснив свою позицію у «Фейсбуці»:
«У 2015 році регулювання та адміністрування податку на нерухомість передано «на місця». Міська рада прийняла відповідний порядок , щодо зазначеного податку.
Вважаю, що на сьогоднішній день приховано доволі багато неприємних нюансів, щодо адміністрування цього податку, і власники нерухомості , у більшості, не здійснювали відповідних розрахунків, щодо ймовірних зобов’язань.
З пропозицією невідкладно зайнятись аналізом перспектив справляння податку я звернувся і до міського голови, і до директора департаменту бюджетної політики.
Щоб було зрозуміло актуальність питання, я запропонував проаналізувати хоча б наслідки запровадження цього податку ( у тій формі, як його прийнято) щодо комунальних підприємств.
Це неправда, що комунальні підприємства звільнені від сплати такого податку.
Податковим кодексом визначено перелік об’єктів, на які податок на нерухоме майно не поширюється. Отже, не оподатковуватимуться такі об’єкти: житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності).
У нас практично не має неприбуткових комунальних підприємств, які повністю утримуються за рахунок відповідного державного або місцевого бюджету.
Тобто – податок на нерухомість мають сплачувати усі комунальні підприємства, які мають нерухомість.
Наприклад, ще у вівторок 24 лютого ми розглядали фінплан КП «Кінотеатр Україна». У фінплані не було заплановано сплати із податку на нерухомість. Якщо у підприємства виникне зобов’язання щодо сплати такого податку, воно не в змозі буде цього здійснити. В аналогічній ситуації і КП «Центральний Стадіон», і КП «СК «Будівельник», і КП «Комбінат комунальних підприємств» та багато інших.
З одного боку, міська рада, зазвичай, «підставляє плече» своїм підприємствам, які потрапили у «скрутне становище». Та , на моє переконання, краще упередити будь - яку кризову ситуацію, ані ж героїчно долати її наслідки.
Не ставлю під сумнів кваліфікацію пані Джуган, проте, переконаний, щодо адміністрування податку на нерухомість у нас ще дуже багато невизначеностей.
Сьогодні на місця делегована низка повноважень з децентралізації, у тому числі щодо адміністрування деяких податків, у тому числі, податку на нерухомість. Реалізовувати таке право та повноваження потрібно із належною виваженістю та відповідальністю.
Буду вдячний за будь - які конструктивні пропозиції щодо ефективного адміністрування податку на нерухомість, який був би посильним як для комунального сектора економіки, так і для багатостраждального малого та середнього бізнесу», – зазначив Макєєв.
реклама
Коментарі
Щодо податку на нерухомість- він повинен застосовуватись до всіх субєктів підприємницької діяльності однаково\. Якщо без нього місто може обійтись, то з метою не створити ще одну складову зростання цін для кінцевого споживача- краще запровадити його за максимально близькою до нуля ставкою
Людину яка працює за принципом "тільки гірше" - на звільнення!
Стрічка RSS коментарів цього запису