На черкаських дорогах може побільшати кількість великомісних маршруток (які одночасно будуть перевозити до 90 пасажирів) із низькою підлогою для зручності людей із особливими потребами, а ще таких, що відповідатимуть вимогам стандарту з екологічної безпеки ЄВРО-4. Принаймні цього вимагатимуть в умовах найближчого конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування.

Натепер виконком Черкаської міської ради затвердив перелік міських автобусних маршрутів, які виноситимуться на конкурс: їх – 16. Із перевізниками-переможцями, чиї автобуси відповідатимуть усім критеріям конкурсу, мерія укладе угоди на 5 років, інформують у прес-службі Черкаського міськвиконкому.

«Богдани», які нині курсують вулицями міста, відповідають екологічному стандарту Євро-2. За словами начальника управління транспорту департаменту житлово-комунального комплексу Віталія Дядченка, його було введено в Євросоюзі, ще в 1995 році, а в 1999 році – замінений стандартом Євро-3. Наразі ж екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин в вихлопних газах, – Євро-6.

– Якби виконком ухвалив інше рішення, то одразу б повернулися на 20 років назад, – сказав Віталій Миколайович. – Рівень викидів у атмосферу, якщо порівнювати транспорт стандартів Євро-3 і Євро-4, менший наполовину, а проти стандарту Євро-2, ця цифра сягне й до 70-80 відсотків!

Утім, самих перевізників, які нині працюють у Черкасах, така перспектива не радує. Кажуть: закупити нові автобуси для них – надзвичайно дорого.

– Так, є концепція, що була прийнята міською радою. Можливо, вона й неправильна, хоча й неідеальна, але вона не на часі! – переконаний приватний перевізник Петро Копієвський. – Ми, перевізники, хотіли б, аби усе-таки це було Євро-2 й не менше одного автобуса (їх може бути і 5 чи 6, це вже від самого перевізника залежатиме), передбаченого для людей із обмеженими фізичними можливостями.

Натомість черкаська активістка Анна Харченко, яка була присутня на виконкомі під час обговорення питання про затвердження переліку маршрутів, просила як владців, так і перевізників дослухатися до потреб візочників. За її словами, таких у місті понад – 700. Через непристосованість транспорту до перевезень людей із особливими потребами – їм складно пересуватися містом, а користуватися послугами таксі – не всім по кишені.

– Користуватися «Богданами» для цих людей фізично неможливо. У мене – найвужчий візок, та навіть за таких умов у цей автобус я не можу потрапити, – розповіла вона. – На жаль, від понеділка я вже не зможу дозволити собі користуватися послугами таксі. Попри те, що я не сиджу на пенсію, а працюю в трьох проектах. Приїхати сюди з мого дому мені вартувало 50 гривень. У два боки це – сто гривень. Скажіть, будь ласка, чи багато хто з вас може тільки на проїзд в день витрачати сто гривень?

Активістка наголошує: для людей, які пересуваються за допомогою візка, як і будь-кому іншому не менш важливо вийти з дому й мати змогу дістатися будь-якої точки міста. Нині це їм недоступно.

Із цих міркувань, вважає Віталій Дяченко, не зовсім доцільно, аби на маршруті був усього один із десяти автобус стандарту Євро-4 із низькою підлогою, як того хочуть місцеві перевізники.

– Ці люди мають відчувати себе рівноправними членами суспільства, зокрема й за допомогою пересування містом без сторонньої допомоги, – зазначив він та окреслив ціну питання. – Усі ті цифри, які називались, – мільйони, півмільйона євро – нісенітниці. Середня ціна такого ненового автобуса (а мова про нові й не йде) – близько 15 тисяч євро. Собівартість палива на одного пасажира в таких автобусах менша, єдине – якщо людина стояла на зупинці 8 хвилин, то тепер чекатиме на маршрутку 16 хвилин.

Попри низку суперечок виконком ухвалив рішення «Про затвердження переліку міських автобусних маршрутів, що виносяться на конкурс із перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування».

Перелік міських автобусних пасажирських маршрутів, що виносяться на конкурс на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування

1. № 3 «Річковий вокзал – ПАТ «Азот»;

2. № 8 «Центр: ВАТ «Хімволокно»;

3. № 9 «АТЗТ ЧШК – Залізничний вокзал»;

4. № 9 «АТЗТ ЧШК – Залізничний вокзал»;

5. №10 «Центр – с. Хутори»;

6. №11 «Госпіталь» – ВАТ ЧЛФЗ «Аврора»;

7. № 12 «Вул. Вербовецького – Військкомат»;

8. №15 «Вулиця Гайдара – Вулиця Гагаріна»;

9. №16 «Вулиця Луначарського – ВАТ «Хімволокно»;

10. №23 «Вулиця Пацаєва – Соснівка»;

11. №24 «Вулиця Ватутіна – Автовокзал»;

12. №27 «Залізничний вокзал – Вулиця Петровського»;

13. № 28 «Автовокзал – Вулиця Пацаєва»;

14. №29 «Вулиця Руставі – Вулиця Героїв Дніпра»;

15. № 30 «Залізничний вокзал» (кільцевий);

16. № 31 «ВАТ «Хімволокно» – санаторій «Україна».

реклама

Коментарі  

 
+6 #7 до Європи чи до Орди? 11.03.2015 12:22
Цитую А де патріоти?:
Фінансування бензинових перевізників -це фінансування п'ятої колони.Своїми руками ми приблизимо проблеми лудо, в Черкаси.

Черкаський громадський транспорт, як відомо, вимагає реформування. Постійні пробки із 5-6 маршруток на зупинках Гоголя -базар, тіснява і злі контролери в тролейбусах, перевантажені маршрути – лише частина факторів, які часом відбивають будь-яке бажання користуватися цим благом цивілізації. І ось нібито з'являється шанс повністю перетворити Черкаси на європейське місто.
Ідеться про нову ініціативу, яка вже успішно працює на Заході та практично у всіх розвинених країнах світу – система "Єдиний електронний квиток".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #6 Не тільки 11.03.2015 12:18
Цитую А де патріоти?:
Фінансування бензинових перевізників -це фінансування п'ятої колони.Своїми руками ми приблизимо проблеми лудо, в Черкаси.

Не тільки приближаємо, а і будемо фінансувати, НАФТА Росії допоможе.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #5 Єдиний квиток 11.03.2015 10:53
Як це працює?

Для того, щоб система ЄК (єдиного квитка) запрацювала, в міському транспорті слід обладнати розрахункові термінали, а по місту розташувати термінали для купівлі та поповнення "електронних квитків". Обслуговувати розрахунки має спеціально створене підприємство з долею власності інвестора та місцевої влади. Принаймні, таке перетворення сфери громадського транспорту в місті пропонують корейці на першому етапі проекту. Протягом кількох років (попередньо називаються різні терміни у 6-15 років) інвестор свої кошти планує повернути і, при цьому, непогано заробити.
Другим етапом проекту має стати повне переобладнання тролейбусного парку міста, для чого у інвестора також є цілком чіткий план. Він полягає в купівлі нових якісних тролейбусів та поступовому поверненні коштів, але тут терміни повернення інвестицій уже триваліші – говорять про 10-15, і навіть 20 років.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #4 А де патріоти? 11.03.2015 09:36
Фінансування бензинових перевізників -це фінансування п'ятої колони.Своїми руками ми приблизимо проблеми лудо, в Черкаси.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #3 Знову взули 11.03.2015 09:23
Знову Черкащан взули молоді депутати ляжка, бюті-фруті та паведе-моні, обои. Ось такий фреш нового обдурювання.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #2 Лохотрон для виборців. 11.03.2015 00:16
Сергій Одарич, колишній міський голова м. Черкаси: «Усього цього можна досягнути завдяки простому механізму – створенню єдиного проїзного квитка. Єдиний проїзний дозволить людині не переплачувати, навіть із пересадками. Крім того, суттєво розвантажить вулиці».

Транспортна реформа Одарича передбачала, що містом курсуватимуть автобуси більшої місткості. А задля покращення екології – у пріоритеті будуть тролейбуси. Ідеї екс-мера розділяли не всі перевізники. Не догодила їм і нова влада. Тепер у мерії планують навпаки збільшити кількість автобусів у місті. Щонайменше на 30 одиниць. Проїзд, обіцяють, не подорожчає.http://pvd.ck.ua/ua/blog.php?bl=1&pid=5&view=533
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Лохотрон для виборців. 11.03.2015 00:13
А де траліки? Де єдиний талон, проїздні? Аде актив партій , що обіцяли РЕФОРМИ? Який Євро-4, у траліків викидів немає. В 2050 році точно буде реформа тільки обирайте, ми ДОВІРЛИВИХ виборців проведем.Кричали оберемо молодих, обрали,та Одарич не старий а сказочки гарно розповідає, краще діда.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100