На сьогодні в Черкаській області перебуває 12 544 переселенці (майже 7 тисяч родин), з них – 2262 дитини. Загалом із нашої території в інші регіони виїхало 2393 громадянини.


Особлива увага приділяється найбільш соціально вразливим категоріям переміщених осіб. Так, місцевими органами виконавчої влади постійно надається допомога переселенцям. Органами виконавчої влади з місцевих бюджетів видано приїжджим 232 296 грн одноразової матеріальної допомоги, обласною організацією товариства Червоного Хреста – 600 949 грн 2634 особам, інформують у прес-службі Черкаської ОДА.

В обласному контактному центрі повідомляють, що на сьогодні 306 переселенців на Черкащині працевлаштовано. Варто зазначити, що в медичних закладах охорони здоров’я минулого року офіційно працевлаштовано 29 медиків із Луганської, Донецької областей та АР Крим. Серед них: лікарі кардіологічного, хірургічного, педіатричного та гінекологічного напрямків.

Окрім того, в навчальних закладах області навчається 1787 дітей, а саме: у дошкільних закладах – 413, загальноосвітніх школах – 1254, ПТУ – 18 осіб, вищих навчальних закладах – 102 особи.

Наразі для розміщення осіб із інших територій в області підготовлено 54 об’єкти, де можливо розмістити 226 осіб.

– На Черкащині з переселенцями постійно здійснюється зворотній зв'язок з метою належної підтримки, – говорить заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль. – Більше того, з цими людьми працюють фахівці з різних галузей, зокрема соціологи, психологи.

За словами заступника, до області приїжджають різні люди, часом і ті, які мають не завжди позитивне ставлення «до українського».

– Та ми намагаємося продемонструвати їм нашу гостинність, – каже Віталій Володимирович, – показати, що ми всі різні, але єдиний народ, а  наша країна – неподільна та суверенна, яку варто любити й берегти. Ми робимо все можливе, щоб приїжджі з інших територій інтегрувались у справжнє українське патріотичне суспільство. Для цього залучаємо до участі в різних проектах та заходах.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+5 #10 Лариса 13.03.2015 10:20
На окраинах города уже давно нет мест для размещения. Да, иногда переселенцев не устраивает предложенный район. У каждого есть причина или свои доводы. Или ребенок перевелся в Черкасский техникум и родители боятся далеко от него находиться, у кого-то маленький ребенок может посещать только специализирован ный детский садик и т.д. Знаете, если человек всю жизнь прожил на 9 этаже, у него естественная реакция на сельский дом.
По поводу пьянок переселенцев, иногда их выходок, конкретно по каждому обращайтесь в областной контактный центр (36 11 13), в милицию. Звонок может быть и анонимный. Хотя бы адрес проживания этих людей. У каждом обществе есть незащищенная категория людей, которые, где бы они не были, доставляют хлопоты. Ситуация в нашей области стабильная. Хочется верить, что вся эта жуть скоро закончится, переселенцы смогут уехать домой. Наши ребята, которые сейчас защищают целостность нашей страны, вернутся к нормальной жизни. Хочется верить. Дай бог, чтобы так все и было.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #9 Ларисе 12.03.2015 19:31
"Однако заботу жителей Черкасс оценили не все переселенцы. Прибывшие иногда перебирают жильем, отказываясь жить на окраинах или вне города. Случаются также пьяные драки гостей""Губернатор Черкасской области намерен депортировать переселенцев с Донбасса за неподобающее поведение."Неподобающе ведут себя и переселенцы, выехавшие из Донбасса на территорию области. В частности, временно проживающие в городе Звенигородка беженцы с Донбасса вымогают у местных торговцев на рынке алкоголь и сигареты, угрожая физической расправой в случае отказа. Также они вывешивают на балконах российские триколоры." В местных СМИ прошла информация о пребывающих в Черкассах переселенцах, которые в нетрезвом состоянии угрожали и пугали местных детей, что пришедшие русские поотрезают им чубы.""За словами заступника, до області приїжджають різні люди, часом і ті, які мають не завжди позитивне ставлення «до українського».ЗВОНИ В СБУ!!!АБО ПУТІНСПАСИ КРИЧИ,НА ВИБІР.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #8 Лариса 12.03.2015 17:08
Офіційно влаштовано більше трьохсот осіб. А хто приїхав. Молоді мами, які доглядають двох та більше діток, пенсіонери-більше пяти тисяч, інваліди, які потребують догляду та опіки. Перша хвиля - їхали більш захищені категорії людей. Мали свій бізнес, який продовжили у нас. А це - робочі місця для наших черкащан. Вони не просили матеріальної та інших допомог. Вони влилися у нашу громаду. Да, мабуть у кожній громаді є ота падлюка, яка є асоціальною і де б вона не була, зладу з нею немає. То такі випадки поодинокі. І ми даємо цьому раду. В основному все нормально. Від кожного залежить наше майбутнє. І кричать та бить себе в груди, що я тут дома а вони пришельці не потрібно, бо це просто негарно.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #7 Лариса 12.03.2015 16:05
Шановні добродії! А з чого ви взяли, що переселенці не люблять Україну, що відношення у них краще до Росії? Вони громадяни України. Підтвердження цьому їх паспорт.Вибрали вони нашу область. І у більшості випадків вони щиріші у відношенні до нас, чим ми до них. Вони вдома. Україна неподілена і не буде поділена. А чого вас пре від того, що ці люди їдуть до нас а не в росію, дивно. СБУ повинне зайнятися вашими коментами та розібратися, чи ви наші патріоти, а наші патріоти не можуть закликати до агресії, чи може на ставці у путлера. Особисто посприяю, щоб ви змогли надати пояснення щодо вашої "гостинності". Це зараз нескладно. Та й привозять до нас переселенців дуже часто волонтери та громадські організації. Людей виривають у війни. Без речей, без статусу та майбутнього. Страшно бачити очі маленької дитини з дорослим поглядом. Передивіться свої погляди. Зло породжує зло. У нас є служби, які допомагають преселенцям. Може зробіть крок назустріч. І все буде добре.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #6 незнайка 12.03.2015 16:05
12544 человека принято 306 из которых працевлаштували сь и ни про одного-отправился служить в зону АТО Может ОДА занялась бы инфраструктурой сельскохозяйств енной области и сохранением населения которое УБЫВАЕТ ЕСТЕСТВЕННЫМ ПУТЕМ Ни во Львовской ни в Донецкой области население не ВЫМИРАЕТ естественным путем
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #5 Злий 12.03.2015 11:24
Чого вони сюди припхались?В ДНРоЛНРо України нема,в паРеше України нема,чого вони в Україну попхались.Що і як ви їх любити привчаєте?Колбасами до тризубу підманюєте,пісн і співаєте колискові,вишив анки даруєте???Питання за що?За зраду?Може і нам україноненависн иками задєлаться,з нами теж носитись будуть?Куди прийти на Україну пожалітись?Поумовляйте і нас,чим ми гірші,що Україна понад усе?За це нас мобілізують,а зрадників заохочують.За патріотизм кірзаки,а за зраду прянік?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #4 черкащанка 12.03.2015 11:14
Всех ,кому Украина не такая,гнать поганой метлой.Задрали.Нечего с ними возиться,пошли вон с нашей земли.Пусть в Рашу валят и там права качают,мы им ничего не должны,ХВАТИТ играться,хватит заигрывать,хват ит слушать.Доигрались,досл ушались,доублаж ались.На фронт, Украину любить, или вон со страны.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #3 Тася 12.03.2015 10:22
Це не смішно,не люблять Україну,хай їдуть звідси.Займайтесь тими що люблять.Досить за наш рахунок зрадників та українофобів утримувати.Погана України,то забрати громадянство і видворити.Вони привели війну,через них гинуть українці,а ви носитесь з ними.Вони мають відповідати за зраду!Має бути покарання,а не улескування.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #2 Черкаси 12.03.2015 09:07
МОЖЕ ДОСИТЬ ЇМ ХВОСТИ ЗАНОСИТИ ТА УБЛАЖАТИ?ДОСИТЬ ЗАГРАВАТИ.НЕГАТИВ ДО УКРАЇНИ,КВИТОК В РАШУ ,ПОТЯГ І ПРИВІТ.ДОСИТЬ ГАДЮК ГРІТИ,ГОСТИННІС ТЮ ВОНИ ВРАЖАЮТЬ,ВОНИ ВАС З ГОСТИННІСТЮ ЗА ЛОХІВ ТРИМАЮТЬ.НАКУЙ ТИХ ЩО ЖАЛЯТЬ,ГАДЮКУ НЕ НАГРІТИ.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1   11.03.2015 21:49
Знайшли алгоритм вироблення позитивного ставлення в першому поколінні? Переселенці це "чорний ящик". Потрібно спочатку зрозуміти, що відбувається в ньому самому. Цифра чи аналог? Ми бачимо сьогодні тільки те, що на вході в нього вкидаються соціальні заохочення. Це чотко -"1". Що спостерігаєтся на виході в процентному виразі? "О"? Тоді це "інвертор". Зворотний зв'язок якого типу треба застосувати в цьому випадку? Позитивний чи негативний? Це для пересеселенців-інтеллігентів. Якщо ж так не розуміють, то тоді з ними треба аналог, як з тренінгом собаки, для люмпенів. Набір простих команд, на зрозумілій їм мові, супроводжуваним и відповідними жестами та свистами свистка. Не виконують? Тоді треба робити те, що робив з ними Ахметов за компанією з "батею". Вони пролетарі та інтеллігенти - - мазохісти. Так швидко навчаться. Досвід тренінгу по цьому алгоритму вони вже мають, з успішно складеними іспитами, міжіншим. Павлов рулить!