Народний депутат Ірина Геращенко, перебуваючи у черкаському Центрі реабілітації учасників АТО, дізналася, що один із пацієнтів центру, який має бойовий позивний «Мажор», відзначає свій день народження. Ірина Володимирівна подарувала бійцеві книжки, які спеціально взяла з собою для передачі військовим і вимушеним переселенцям.

У центрі проходять не лише фізичну, а й психологічну реабілітацію воїни, які повернулися із зони АТО. Багатьом із них після проходження курсу доведеться повернутися в зону бойових дій. Як повідомили «Прочерку» працівники центру, головними психологічними проблемами їхніх пацієнтів є тривожність, знервованість, роздратованість. Проте в декого і серйозніші проблеми: внаслідок контузії доводиться заново навчатися читати й писати...


Самі бійці кажуть, що тут, у центрі, вони отримують не лише «психологічне розвантаження», але й відчувають тепле, людське, навіть «батьківське» ставлення до себе. Ірину Геращенко вони попросили якось «заохотити» персонал центру.

Пацієнт центру, відомий на Черкащині волонтер Олег Бойко із Шампані Звенигородського району, розповів про свій приватний військово-патріотичний музей. Запрошуючи пані Геращенко відвідати його, волонтер повідомив, що наразі в музеї створюють окрему кімнату, присвячену українсько-російській війні.

Ірина Геращенко передала реабілітаційному центрові датські функціональні ліжка, інвалідні візки та медичне обладнання й пообіцяла розповідати про досвід черкащан у реабілітації воїнів АТО «де тільки можна».

Крім реабілітаційного центру, Ірина Володимирівна відвідала також міський Центр гостинності, який надає допомогу вимушеним переселенцям. Сюди вона також привезла гуманітарну допомогу із Данії.

Як розповіла керівник центру Тетяна Скляренко, в Центрі гостинності надають допомогу (речами, житлом, харчами, дитячими іграшками й навіть... клубним спілкуванням за інтересами) не лише щойно прибулим переселенцям (або, як їх називають, «гостям»), але й тим, хто живе в Черкасах багато місяців, та ще не встиг стати «стовідсотковим черкащанином».


– Тим, хто щойно прибув, волонтери збирають усе, що їм потрібно – рушники, футболки, капці... Згодом надається регулярна допомога: люди можуть прийти щодня, крім неділі, щоб узяти все, що їм необхідно. Ті, хто потребують якихось конкретних речей (приміром, ложок чи килимків), пишуть заявку, і ми намагаємося їх відшукати, – розповів працівник центру Віктор Дивнич. – Ті, хто потребують продуктів харчування, отримують пакет раз на тиждень, у суботу. Ті, хто має дітей, отримують пакет «Родина», пенсіонери отримують «Стандарт», працездатні люди, які ще не мають роботи, – «Економ». За тиждень збираємо 450 пакетів за 15 тисяч гривень. У зв’язку з подорожчанням збирати пакети – дедалі важче.


Багато важить просте спілкування вимушених переселенців із черкащанами. Дехто із них, їдучи до Черкас, побоювався «потрапити на очі Правому сектору», опинитися за колючим дротом, або що тут не зрозуміють їхню російську мову.

– Мы не знали, как правильно разговаривать, чтобы не выделяться, чтобы быть тут своими. А потом мы поняли, что в принципе не важно, на каком языке общаться. На украинском – пожалуйста, на русском – пожалуйста. То есть, в Черкассах нет каких-то ограничений, и это очень располагает к жителям, к людям, которые нас встречают, – ділиться враженнями переселенка Галина Сергієнко.

А дізнавшись, що значна частина допомоги – від того самого страшного «Правого сектора», люди спочатку довго не могли повірити. А потім не могли переконати в цьому своїх родичів, які залишилися на Донбасі...

Відвідавши Центр допомоги армії, Ірина Геращенко була змушена відповідати на запитання волонтерів, передусім керівника центру Оксани Циганок, чому час іде, а держава все ще не може забезпечити армію без допомоги волонтерів.

– Я б хотіла вас заспокоїти, але поки що не можу, – сказала нардеп. – Через війну, економічну кризу цей рік буде дуже важким. Тільки в грудні ми очікуємо початок відновлення нашої економіки. Що ж до конкретних проблем – за них треба братися за кожну окремо. Десь немає тепловізора – повідомляйте мені, що там-то немає жодного тепловізора. Я робитиму депутатський запит. А в Міністерстві оборони вже сталися суттєві зміни, коли в його керівництво ввійшли волонтери, які очолюють медичний департамент, департамент тендерних закупівель. Вони контролюють розподіл гуманітарної допомоги, що приходить від західних країн.

Ірина Геращенко пообіцяла, що продовжуватиме підтримувати зв’язок із черкаськими центрами підтримки вояків АТО і вимушених переселенців.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+10 #6 Чукча 24.03.2015 16:40
Во время майдана пришла в палатку, в шубе за полторы тысячи долларов и знаете что подарила майдановцам???
Баночку, стограммовую, растворимого кофе :-x Давайте, мол робята, боритесь за мое светлое будущее
А тут кныжечкы... видимо такие, что постеснялись даже упомянуть название вслух :cry:

А для полного счастья..."й пообіцяла розповідати про досвід черкащан у реабілітації воїнів АТО «де тільки можна».
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #5   24.03.2015 15:18
"Казки бабусі КПРС" чи про те як Гензелі і Гретелі, запрошені Україною варягами до уряду, заблукали в високих дебрях і натрафили там на шоколадну хатинку та її доброго хазяїна?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #4 Фотограф 24.03.2015 13:16
Обратите внимание на фото №2 и тот унизительный взгляд с которым "уповноваженная" по Донбассу смотрит на женщину.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #3 Секондхенд від Ірини 24.03.2015 13:10
Головне щоб у Геращенко не вийшло як нещодавно у дитячому будинку, коли діти чекали на обіцяні нею цукерки, а отримали коробку секонду
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #2 007 24.03.2015 12:21
Цитую Гека Чепе:
Це на здачу після туру по США? :lol:

Всі вони С... - СВЯТІ.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #1 Гека Чепе 24.03.2015 11:46
Це на здачу після туру по США? :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100