За сприяння народного депутата Владислава Голуба до Черкас приїхали розробники технології з перероблення мулистих відкладень, які утворюються в результаті очищення стоків.

Місто може стати пілотним проектом щодо реалізації в Україні цієї системи. У Європі вона використовується вже понад 30 років. Представники німецької компанії GK-Energy, яка розробляє та виробляє міні-заводи для переробки таких відкладень, провели кілька зустрічей та обговорили можливості співпраці.

Німецькі фахівці та їхній керівник Олександр Бьонш зустрілися з представниками ГО «Форум розвитку Черкащини», заступником голови якої був Владислав Голуб до моменту обрання депутатом, а також фахівцями групи компаній «Експо». Останні готові втілити проект у життя, інформують у прес-службі депутата. Ситуацію на очисних спорудах міста вивчали разом із керівництвом ПАТ «Азот». Наміри щодо побудови комплексів із переробки органічних речовин у Черкасах, а також Золотоноші закріпили на зустрічі з головою Черкаської облдержадміністрації Юрієм Ткаченком.


– Це одночасно вирішить декілька проблем нашого міста, головною серед яких є екологічна, – вважає генеральний директор ПАТ «Азот» Віталій Скляров. – Сьогодні можливості очисних споруд міста вичерпані, площа мулистих полів цеху очищення стічних вод сягає 30 гектарів, потрібні нові площі…

Унікальність німецької технології в тому, що вона дозволяє переробляти залишки від будь-яких стоків, виробляючи при цьому енергію чи пальне.

Експерти зазначають, що міні-завод із переробки фекалій у Черкасах можна побудувати за рік. Ще за 4-5 років його роботи можна позбутися такого явища, як відстійники. А це – неприємний запах і чималі площі землі. Крім того, завдяки цій технології немає викидів вуглекислого газу в повітря, що зберігає навколишнє середовище. Нагадаємо, саме цього вимагає Кіотський протокол із підтримки таких проектів.


– Потенціал піролізної переробки здатен поетапно змінити уявлення про освоєння простору й дати потужний поштовх до зміни екологічної ситуації в нашому місті, а в перспективі й в Україні, – зазначив учасник зустрічей, помічник народного депутата Владислава Голуба Микола Калашник. – Я побачив щире захоплення цією технологією людей, які працюють на очисних спорудах. Я побачив чітке усвідомлення актуальності застосування технології в керівників підприємства та влади. Впевнений, що цей проект буде успішним.

Не сумнівається в цьому й ініціатор зустрічі Владислав Голуб. Він має великий досвід у реалізації міжнародних соціально значущих проектів.

– Хто краще може допомогти вирішити проблему Черкас і Золотоноші, пов’язану зі зношеністю очисних споруд, як не розробники новітньої технології, – вважає він. – Якщо Україна обрала європейський шлях розвитку, потрібно активно впроваджувати ті технології, які вже себе зарекомендували.


Наразі фахівці збирають інформацію для проектування комплексу.

реклама

Коментарі  

 
+2 #26 ЗнаЮ 26.03.2015 21:20
Надіюсь, що це не лише слова!Приматиме мо на контролі! успіів!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #25 Журналіст 26.03.2015 17:20
Проект перспективний. Я «ЗА». Але ПРОТИ недолугих прес-релізів. Та ще й з плагіатом. Ось це сказав помічник Голуба Микола Калашникк: Потенціал піролізної переробки здатен поетапно змінити уявлення про освоєння простору й дати потужний поштовх до зміни екологічної ситуації в нашому місті, а в перспективі й в Україні, – зазначивучасник зустрічей, помічник народного депутата Владислава Голуба Микола Калашник. –(далі дивіться вище в тексті)
А це слово в слово, але в інфі ОДА( до речі,толково написаної) говорить ген директор «Єкспо» Ігор Калашник:– Потенціал цієї технології здатний поетапно змінити наше уявлення про освоєння простору й дати потужний поштовх до зміни екологічної ситуації в наших містах, – зауважує керівник компанії Ігор Калашник. – …... Я побачив чітке усвідомлення актуальності застосування технології в керівників цього підприємства й області загалом. Тщательнее якось треба чужі тексти тирити, щоб не підставляти людей
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #24 Назарко 25.03.2015 16:20
Інвестор, панове "метатєлі", доречі готовий звести ці 2 заводи (Золотоноша, Черкаси) з перероблення мулистих відкладень за рік.
Наразі його фахівці збирають усю необхідну інформацію для проектування.
Критикувати і обгажувати ось це наше черкаське явище
дороги - зроблено; коллектор - буде зроблено за 13 млн у.о.
а нахолеру норм екологічні заходи так?
Тут не до персони Голуба треба чіплятися а до нормальної пропозиції від реального інвестора
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #23 Золотоноша 25.03.2015 15:48
Цитую Сергей:
текстик писала всім відома помічничка?

написал задрот у которого никогда не было девушки
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #22 На 25.03.2015 15:40
Будівництво таких заводів, наголошує голова Черкаської ОДА, відповідає «Стратегії розвитку області до 2020 року». У ній одним із пріоритетів є вирішення екологічних проблем.

– Наша «Стратегія-2020» якраз дає змогу залучати різні джерела фінансування для реалізації важливих проектів, – розповідає Юрій Ткаченко. – Нинішні наміри ми випишемо в меморандумі. Окрім того, наше «Агентство розвитку Черкащини» готове супроводжувати цей проект. Аби полегшити всі бюрократичні процедури.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #21 Рекламист 25.03.2015 15:35
Цитую Ас:
Цитую Черкасець:
Якийсь безглуздий текст. Технологія може й гарна і потрібна той напишить чому вона гарна і потрібна. Одне бла-бла-бла, тобто річ важлива, а сприймається як дешевий піар


Це і є піар.

Это пиар, но дешевый, тупой, если хотите.Деньги на ветер, репутации нардепа - минус , как популисту (ТАКОЕ ВПЕЧАТЛЕНИЕ ОСТАЕТСЯ ПОСЛЕ ПРОЧТЕНЯ ИНФОРМАЦИИ).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #20 Сергей 25.03.2015 15:23
текстик писала всім відома помічничка?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #19 Ас 25.03.2015 15:00
Цитую Черкасець:
Якийсь безглуздий текст. Технологія може й гарна і потрібна той напишить чому вона гарна і потрібна. Одне бла-бла-бла, тобто річ важлива, а сприймається як дешевий піар


Це і є піар.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #18 Назарко 25.03.2015 14:39
Вважаю, що місто має рухатися саме в цьому руслі.
Сучасні технології та створення робочих місць, захист екології.
За 5 років позбутися відстіників та поганого запаху та нераціонального використання землі це погано для Черкас? Збереження середовища та зменшення кількості викидів вуглекислого газу в повітря це реально потрібні речі
Пан Владислав реально підіймає ті питаня без вирішення яких за пару десятиріч ми можемо мати екологічне лихо місцевого розливу. І це добре що його досвід дозоляє йому по-господарськи підійти до цього важливого питання
Сучасні технології та фхівці дадуть місту новий поштовх для розвитку
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #17 Мудрец 25.03.2015 14:21
Классно было бы чтобы сработал этот проект, тогда можно навести порядок со всеми очистными сооружениями в стране, а это-экологическое будущее наших детей.Хорошо, что Голуб хотя бы пытается что-то сделать, другие и не пытались.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100