Питання створення та функціонування паливно-енергетичного кластеру на території Черкащини обговорювалося сьогодні на засіданні в облдержадміністрації.

Як було пояснено, кластер - це географічно концентровані групи взаємопов'язаних підприємств, спеціалізованих постачальників, постачальників послуг у відповідних галузях виробництва товарів та послуг, а також пов'язаних з діяльністю організацій в певних секторах економіки, що конкурують, але в той же час, взаємодіючих у спільній роботі

Голова ОДА Юрій Ткаченко зазначив, що підвищення енергоефективності є нині для влади першочерговим завданням, бо якщо торік ставилося завдання по зменшення споживання газу областю на 30%, то нині завдання вищі.

– І ми наполегливо працюємо в цьому напрямку, запроваджуючи нові енергоефективні технології. У нас була прийнята програма енергоефективності, програма модернізації комунальної теплоенергетики. Прийнята стратегія розвитку області до 2020 року. І нині нас слід готувати до переходу на альтернативні види палива не лише комунальну сферу, а й економіку в цілому, – зазначив Юрій Ткаченко.

Науковий керівник ТОВ «Інститут інтелектуальних інвестицій» Валентин Підвисоцький презентував проект кластерної моделі тепло-енергозабезпечення області. Він зауважив, що ознакою кластеру є поєднання зусиль всіх гравців ринку. І хоча процес створення кластеру досить складний, проте в подальшому це дасть змогу більше економити електроенергію і тепло.

– Заміна газу на біопаливо, робота вітряків, енергія сонця... Чи виключаєте ви кран, поки намилюєте руки? Усе це має бути в комплексі. Слід також враховувати баланс можливостей: які сировинні ресурси області? Щоб не вирубати всі ліси і не пустити їх на пілети, – роз’яснював фахівець. – Слід враховувати, що в рамках зміни кордонів районів в рамках об’єднання територіальних громад буде відбуватися перерозподіл коштів. Виникає питання: чи потрібно тратити гроші на амбулаторії, школи, садочки (встановлення енергоощадних технологій) в населених пунктах, де нині демографічна ситуація, і де названі заклади соціальної сфери через кілька років можуть закритися?

У області і в кожному районі мають бути професійні енергоменеджери. Тож загалом мова йтиме насамперед про освітній та кадровий аудит, аудит сировини.

Для комплексного вирішення завдань з підвищення енергоефективності в області було підписано меморандум про співпрацю між Черкаською ОДА, обласною радою, Всеукраїнською громадською організацією «Вища рада енергоаудиторів і енергоменеджерів України» та державним агентством з енергоефективності та енергозбереження.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #2 S.Б. 24.03.2015 22:52
Якщо вміст роздутого до крайнощів "его" можновладців використовувати для розкручування електрогенерато рів на млинах вітряних електростанцій, Україна могла б забезпечити на тисячоліття не тільки власні потреби дармовою електроенергією , а й стати найбільшим її світовим експортером.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 незнайка 24.03.2015 20:34
це не той що понарозкопував катерынопильськ е вугилля якэ черкаський ТЭЦ не пидходыть Лучше ЗОЛОТУЮ ПОДКОВУ дозагинайте-будет хоть что туристам показать а не вымирающие села в центре Украины Не мешало бы керивныку прыватного института поинтересоватьс я как люди в Швейцарии занимаются НЕ ИЗОБРЕТЕНИЕМ ЛИСАПЕТА НА КВАДРАТНЫХ ЖОВТО-БЛАКЫТНЫХ КОЛЕСАХ
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100