Керівна ланка Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області перевірила та вдосконалила свої практичні навички з користування технікою, обладнання і спорядження.
Увесь керівний склад Управління, від начальників пожежно-рятувальних частин і постів до начальників відділів та секторів, взяли участь у проведенні практичних семінарських занять, за результатами яких усі офіцери склали практичний та теоретичний іспити.
Важливий захід традиційно відбувся на спеціальній навчально-тренувальній базі ДПРЗ-1 з охорони ПАТ «Азот», де були підготовлені випробувальні майданчики.
Головною метою цього представницького практикуму було підвищити рівень індивідуальної підготовки середньої та керівної ланки пожежно-рятувальних підрозділів.
Під час тренування особливу увагу приділили не лише питанням організації роботи оперативного штабу на пожежі, а й безпеці праці під час проведення рятувальних робіт.
Під час роботи біля навчальної вежі відпрацювали питання бойового розгортання, встановлення спеціальних та висувних драбин, гасіння пожеж на висотах, а також прийоми порятунку людей.
Значну частину часу тренування офіцери присвятили практичному відпрацюванню завдань газодимозахисної служби у теплодимокамері, і під час проходження ними психологічної смуги з перешкодами.
По завершенню теоретичної частини присутній особовий склад склав заліки, у тому числі й на знання вимог Правил безпеки праці під час несення служби, гасіння пожеж, проведення спеціальних робіт та при виконанні робіт з електроінструментом і в електроустановках.
– Оперативність, ефективність та професіоналізм – ось основні риси, які повинен мати керівник кожного нашого підрозділу. Саме на нього орієнтуються рятувальники під час виконання завдань за призначенням, саме від нього залежить, як впевнено будуть працювати на місці надзвичайної події його підлеглі, і саме на ньому лежить відповідальність за те, щоб вони врешті усі повернулися додому, до своїх рідних, – прокоментував ці тренування начальник управління ДСНС у Черкаській області Віктор Гвоздь.
Він також підкреслив, що такі заняття ніколи не були разовим заходом.
– У нас створена багаторівнева, дієва система підготовки, яка передбачає постійне відпрацювання та тренування не лише рядових рятувальників, а й їхніх керівників, тому такі заняття будуть проводитися і в подальшому, – підкреслив Віктор Михайлович.
реклама