Керівництво Черкаської області підписало меморандум про співпрацю з Державним агентством з енергоефективності України та Всеукраїнською громадською організацією «Вища рада енергоаудиторів і енергоменеджерів України».

Це дасть можливість Черкащині стати енергонезалежною. Такий захід відбувся вперше в Україні, зазначають у прес-службі Черкаської ОДА.

Підписанти домовилися про проведення на Черкащині енергоаудиту, аби визначити її слабкі місця. Потому вже працюватимуть над заходами з енергозаощадження. У Держагентстві з енергоефективності України пропонують свою дорожню карту.

– Цю зиму ми пережили попри невтішні прогнози, пов’язані із взаєминами з Росією, – зауважує директор департаменту державного регулювання цього агентства Олександр Тронь. – Хтозна, як буде надалі. Тому маємо убезпечуватися. В Україні вже діє програма кредитування на придбання котлів, що працюють на різних видах палива. Кожен споживач може нею скористатися, при цьому держава компенсує 20% тіла кредиту. Черкащина, до речі, – в лідерах за кількістю таких позичок в Україні. Окрім того, ми зараз розробляємо програму з кредитування ОСББ і комунальних підприємств. Теж ідеться про заходи з енергозаощадження.

Фахівці пропонують створити в області паливно-енергетичний кластер. Це задля її безперебійного та якісного енергозабезпечення. А також підвищення конкурентоспроможності власної продукції.

– Ми вже працюємо над енергонезалежністю Черкащини, – зауважує її очільник Юрій Ткаченко. – Йдеться про скорочення споживання газу. Минулоріч облрада ухвалила відповідну програму. Окрім того, торік в області почали видобувати буре вугілля. Це теж важливо в контексті нашої енергетичної незалежності. Лише комплексний підхід до цього питання дозволить досягти бажаного результату.

Довідка

Кластер – це галузеве, територіальне та добровільне об'єднання підприємницьких структур, які тісно співпрацюють із науковими (освітніми) установами, громадськими організаціями й органами місцевої влади з метою підвищення конкурентоздатності власної продукції, сприяння економічному розвитку регіону та іншої спільної мети.

реклама

Коментарі  

 
+3 #4 Гість 25.03.2015 16:18
А які ж тоді Чернигів, Львів, Київ, котрі раніше за Черкащину підписали Меморандум? найперші, суперперші?Справа добра, а маленька брехня повністю змінює сприйняття
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #3   25.03.2015 16:06
В плані енергетики, ще з часів Шевченка, від владно-паливно-енергетичного кластеру пана Енгельгардта в Україні абсолютно нічого не залежало. А за сьогодняшніх панів то і подавно. Каганець в кожній оселі повністю вирішить майбутню проблему віялових паругодинних включень світла.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #2 клоп 25.03.2015 15:05
Вже одного послухали про перехід на опалення житла електрикою.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #1 незнайка 25.03.2015 14:39
От таких ыныцыатывнх население области вымирает Пересмотрите ПРОЖИТОЧНЫЙ МИНИМУМ
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100