Замінити старі теплопровідні труби на нові, які на порядок краще «триматимуть» тепло, запропонувала міській владі Черкаська ТЕЦ. У свою чергу міськвиконком одноголосно затвердив відповідну інвестиційну програму, котру винесено на наступну сесію міськради.
Як пояснила на засіданні міськвиконкому Наталія Бажанова, голова правління ПАТ «Черкаське хімволокно» (а Черкаська ТЕЦ є відокремленим підрозділом цього ПАТ), цьогоріч ідеться передусім про роботи на тепломережах по вулиці Рябоконя. Також передбачено проектні роботи гілок по вулиці Різдвяній та по проспекту Хіміків.
Інвестування в розвиток мереж передбачене не лише в Черкасах – такі заходи закладаються у тариф на теплопостачання, котрі розраховує і затвердить для кожного теплопостачального підприємства Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Нині НКРЕКП чекає рішення міськради, а потім сформує для Черкас тариф на тепло і гарячу воду. Раніше комісія не вимагала включення в тариф інвестиційної складової, тож кожне підприємство мало саме вишукувати шляхи модернізації своїх мереж.
Для реалізації запланованого в 2015 році буде потрібно 17 млн грн. Цю суму буде закладено в тариф на тепло для населення. Водночас, як наголосила Наталія Бажанова, в складі тарифу гроші на інвестицію в розвиток мереж становитимуть лише 2,5% від загальної суми.
– У розрахунку на один квадратний метр опалювальної площі це буде приблизно 38 копійок. Тобто, жителі міста не відчують суттєвого фінансового навантаження, проте відчують позитивні зміни в якості самої послуги, – наполягає пані Бажанова.
Раніше підприємство вже здійснювало реконструкцію окремих ділянок теплової мережі (за власний кошт). Тож досвід, як це зробити з найменшими втратами, уже є. На переконання Наталії Василівни, це не потребуватиме суттєвого відключення гарячої води для населення.
За словами директора ТЕЦ Володимира Бондаренка, нинішня система теплопостачання Черкас працює вже більше ніж півстоліття. Її просто необхідно реконструювати відповідно до сучасних потреб міста.
Міський голова Сергій Одарич, як і Черкаський міськвиконком, схвально оцінює нову програму, до якої буде залучено як Черкаську ТЕЦ, так і КП «Черкаситеплокомуненерго».
– Програма, про яку йдеться, – це звичайний робочий механізм та виконання давніх стратегічних домовленостей, яких ми спільно з «Черкаситеплокомуненерго» і ТЕЦ досягли ще в 2007 році, – зазначив Сергій Олегович. – Цей механізм дозволяє щороку покращувати якість теплопостачання, не допускати якихось аварійних відключень споживачів. За минулі роки у цьому плані багато чого вдалося зробити. За винятком мікрорайону «Митниця», всі споживачі Черкас можуть отримувати тепло від різних джерел постачання теплової енергії. Навіть виникнення аварії на мережах або котельних ТЕЦ чи «Черкаситеплокомуненерго» не вплине на теплопостачання. Це все результат власних інвестицій акціонерів «Черкаської ТЕЦ». Зокрема, вони побудували на вулиці Рябоконя насосну станцію, і жителі мікрорайонів по вулиці Сєдова, поблизу площі 700-річчя і району «Д» перестали скаржитися на недоопалення. Нинішня інвестиційна програма ТЕЦ – лише черговий крок, законодавчо обов’язковий. Важливо, на мою думку, й те, що серед інших робіт, які передбачені програмою, встановлюватимуться лічильники, аби громадяни мали змогу сплачувати за реально спожите тепло.
На Черкаській ТЕЦ сподіваються, що міська рада, незважаючи на популістські передвиборчі настрої частини депутатів, виявить прагматизм та здоровий глузд і схвалить запропоновану інвестиційну програму, чим зробить величезну послугу рідному місту.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису