Степанківська сільська бібліотека поповнилася комп’ютерами, необхідною технікою та новою сучасною літературою завдяки проекту «Бібліотека – громада: відкритий простір», який реалізує Українська бібліотечна асоціація за підтримки фонду «Монсанто».
– Соціальний проект Української бібліотечної асоціації був реалізований в п’яти областях, зокрема і Черкаській. Наша бібліотека в числі 80 подала заявку на участь у грантовому конкурсі Фонду. Конкурс тривав протягом року та мав певні критерії оцінювання, – розповідає завідувач бібліотекою Альона Недуха. – Весь підготовчий період ми отримували методичну допомогу та моральну підтримку від колег із Черкаського районного організаційно-методичного центру та його директора Валентини Канюки.
До речі, в межах програми Альона Недуха взяла участь у п’ятиденному безкоштовному навчанні в Києві, де змогла удосконалити навички роботи на комп’ютері, а ще дізналась, як швидко та якісно надавати послуги через Інтернет.
Відтак, завдяки наполегливій праці бібліотекаря в приміщенні читальні за кошти фонду «Монсанто» встановили сучасний комп’ютер та ноутбук разом з усією необхідною технікою. Також фонд бібліотеки поповнили сучасною літературою, електронною та друкованою періодикою, іншими інформаційними ресурсами.
Слід зауважити, що до участі бібліотеки в проекті доклала зусиль і сільська влада. Для цього заклад було забезпечено засобами охорони, крім того, сільська рада потурбувалася про оплату за підключення до мережі Інтернет та щомісячну абонентську плату. Спонсорську допомогу в придбанні меблів для комп’ютерної техніки надав директор СТОВ «Степанки» Олександр Тарасенко.
В урочистостях з нагоди відкриття пункту публічного доступу до Інтернету взяли участь представники фонду «Монсанто» та громадськість села – вдячні читачі.
– Для бібліотек доступ до всесвітньої комп'ютерної мережі стає вже питанням престижу. Тому можна тільки радіти, що в нашому районі дедалі більше бібліотечних закладів у змозі надавати своїм користувачам цю послугу, – зазначив у вітальному слові очільник району Костянтин Омаргалієв. – Реалізація подібних проектів у сільських бібліотеках дасть змогу відкрити світ знань та нових можливостей для багатьох мешканців сільської місцевості. Це сприятиме культурному, соціальному та економічному розвитку громад у майбутньому.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису