У Черкасах розпочався збір підписів під «заявою про злочин» – незаконне будівництво на території колишнього скверу за Черкаським облмуздрамтеатром. Заяву буде подано до Генеральної прокуратури України.
Збір підписів під документом, підготовленим працівниками театру спільно з юристами, розпочався під час п’ятничного мітингу на Театральній площі.
«Повідомляємо вам про факти, що свідчать про незаконне виділення міським головою С.Одаричем разом із депутатами міськради попереднього скликання приватному підприємству «Фонтан-сіті» (під забудову торговельно-розважального комплексу) Театрального скверу, – зачитав текст заяви під час мітингу в.о. художнього керівника театру Сергій Проскурня. – Міська влада виділила підприємству цей сквер в оренду на 49 років. Згодом підприємство викупило у міста цю ділянку за 1 мільйон 200 тисяч гривень. Прокуратурою міста Черкаси розпочато досудове розслідування за фактом незаконного зняття з балансу комунального підприємства скверу Театральний та його складової частини – фонтану, вартістю понад 550 тисяч гривен, за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України».
Далі в заяві мовиться, що заступник прокурора області звернувся до господарського суду із позовною заявою про визнання незаконним та скасування рішення Черкаської міської ради про передачу у власність приватному підприємству відповідної земельної ділянки.
«Сьогодні містом Черкаси управляє секретар міської ради пан Радуцький, шефом якого є власник ділянки пан Бородай, – йдеться у заяві. – Радуцький і Бородай активно обробляють членів виконкому, аби ті заплющили очі й підтримали проект будівництва 45-метрового житлового монстра за театром. Просимо вас взяти під свій особистий контроль досудове слідство по кримінальному провадженню та повернути громаді міста Черкаси сквер Театральний та його складову частину – фонтан».
Черга поставити пiдпис
Друга заява Генеральному прокурору, яку зачитав Сергій Проскурня, складена від імені театру, і її підписували тільки члени колективу цього закладу. В ній ідеться не тільки про незаконне виділення Театрального скверу під забудову, а й про власне будівельні роботи в котловані.
«Протягом останнього тижня потужні машини і агрегати руйнують покладені ще в 2010 році під паркінг фундаменти. У котлован, який збільшується щодня, потужні машини завозять пісок, який трамбують спеціальними пристроями, від чого вся будівля театру здригається і вібрує», – йдеться в заяві.
«Будівельні роботи ведуться навіть під час вистав, і публіка засвідчує вібрацію стін, великої люстри в залі, вібрацію електроприладів та інших сценічних механізмів, що призводить до аварійного стану і ставить під загрозу людські життя. У кількох приміщеннях третього та другого поверхів падає штукатурка, що свідчить про поступовий нищівний вплив будівництва», – наголошують автори заяви.
На постійну вібрацію в своїх помешканнях у розмові з кореспондентом «Прочерку» нарікали й жителі довколишніх будинків.
Режисер-постановник театру Олександр Павлютін у коментарі журналістам розповів, що для працівників закладу «ця історія» розпочалася 2008 року, коли почали рити котлован.
– Паркан виставили просто біля театру. Виставили очевидно не за правилами. Тоді почалася перша хвиля протестів, яку нам удалося розгорнути. Приїздили хлопці у спортивних костюмах, і протест став реально ризикованим... Але розпочалася криза 2008 року, і будівництво зупинилося. Зараз складається така сама ситуація. Я впевнений, що таке будівництво не може принести користі забудовникові, – наголошує пан Павлютін.
Коментуючи для журналістів зачитану заяву, заслужений художник України Олександра Теліженко зазначила:
– Звернення городян мають апелювати не до закону, а до моралі. Наші закони застарілі, їх зараз реформують. А мораль, совість, честь – це категорії вічні! На жаль, гроші притоптують і їх. Ми повинні довести, що гроші не є головним мірилом у нашому житті. Здавалося б, прийшла народна влада. Влада народна, а допускає такі проколи! – з сумом констатує відома українська майстриня й фахівець із народної творчості.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису