реклама Делікат

У процесі створення суспільного мовлення варто більше уваги приділяти якості кінцевого медіа-продукту та враховувати інтереси трудових колективів. Саме на цьому – захисті прав журналістів та підвищенню їх професійної кваліфікації – акцентуватиме увагу Національна спілка журналістів України.

Про позицію Спілки та ключові напрямки роботи у ефірі радіо «Промінь» говорив перший секретар НСЖУ, голова Черкаської обласної організації Сергій Томіленко.

– НСЖУ підтримує реформування державного і комунального медіа-простору, утворення і розвиток суспільного мовлення та роздержавлення газет. Однак вважаємо, що треба більше говорити про якість цього реформування. Ми не повинні формалізувати всі ці процеси, аби зміни, що відбудуться, були максимально ефективними, – зазначив Сергій Томіленко.

У той же час він застеріг, що при здійсненні реформ окремі політики чи представники влади можуть проявити інтереси до майна газет чи телекомпаній. Тому тут важливо, аби громадськість відслідковувала ці процеси і вони проходили прозоро й публічно. Як приклад Сергій Томіленко згадав, що свого часу, коли він керував черкаською обласною газетою «Нова Доба», поставив перед засновниками – обласною владою – питання про роздержавлення. Декларативно ця ідея була підтримана, але відразу керівники області почали цікавитися, як врахувати власні інтереси та інтереси причетних до них приватних структур, котрі могли б стати співвласниками реформованого медіа.

За словами очільника Спілки, закон про суспільне мовлення, що здобув підтримку в Парламенті, не повною мірою враховує інтереси радіо та регіональних державних телерадіокомпаній.

– Якщо ліквідувати обласні телекомпанії, підпорядкувати це єдиній структурі, то зробити її ефективною буде складно, – зазначає Сергій Томіленко. – Тому наша позиція: дати шанс створити суспільних мовників на базі ОДТРК. Спілка буде максимально долучатися до процесу і захищати права трудових колективів, а також шукати й пропонувати свої рішення, в який спосіб можна продовжувати ефективно існувати регіональним телекомпаніям.

За словами Сергія Томіленка, в той час, як нині точаться дискусії навколо майна, форми управління тощо, головна увага повинна приділятися якості кінцевого продукту, а відтак – позбавленню влади можливості впливати на зміст медіа.

– Ключова мета – позбавити державу і чиновників можливості впливати на редакційну політику, щоб жоден губернатор чи жоден міністр не міг вплинути на зміст новин. Щоб журналісти працювали за стандартами і повідомляли правду, – наголошує керівник НСЖУ.

З метою почути думку регіональних телевізійників і радійників  НСЖУ збирає у квітні представників ОДТРК на круглий стіл, аби обговорити проблемні питання.

Та як би швидко чи не швидко відбувалися реорганізаційні процеси на телеканалах, НСЖУ вже зараз наголошує на необхідності підвищення професійної кваліфікації і майстерності журналістів.

– Ми вважаємо, що журналісти повинні здобувати нові знання, адже очікування аудиторії постійно змінюються. З цією метою видаємо нові матеріали, посібники і проводимо навчальні заходи. Останній проект саме для ОДТРК – це виїзні тренінги за участі відомих журналістів провідних національних медіа, які проводять майстер-класи спеціально для колег із регіонів.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+8 #5 Андрій 10.04.2015 16:22
Цитую Марік:
"Пропоную розпочати з державної Росі.Чим займаються Калініченко, його 1-й заступник Душок (Рабцун), заступник з творчих питань Стоколос.


Заступник Калініченка з творчих питань Стоколос. А це не та Оксана Стоколос, яка за освітою вчителька англійської мови, працювала гувернанткою та мила горщики дітям черкаських бізнесменів? Тоді зрозуміло чому на "Росі" творчістю іне пахне, а тхне "душок".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+17 #4 Марік 03.04.2015 12:58
"Ми не повинні формалізувати всі ці процеси, аби зміни, що відбудуться, були максимально ефективними, – зазначив Сергій Томіленко”.

Пропоную розпочати з державної Росі.Чим займаються Калініченко, його 1-й заступник Душок (Рабцун), заступник з творчих питань Стоколос, директори дирекцій програм? За результатами фінансових ревізій, із року в рік виникають чималі суми до повернення в бюджет за невиконання державного замовлення за окремими програмами інформаційно-аналітичного, публіцистичного та культурно-мистецького жанру. Зарплату (гонорари та ін.) отримали, а державне замовлення не виконали. Кошти повертаються зі спец.рахунку, як правило ті, які були отримані з обласного бюджету. Вимога фін.інспекції притягнути до відповідальност і, в тому числі щодо відповідності займаним посадам осіб, винних у допущенні порушень – Калініченком ігнорується, порушників він не чіпає! На цьому гачку він їх тримає, щоб мовчали про його діяння.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #3 Гоша 03.04.2015 08:45
Хто платить - той і заказує музику. Ну скільки можна кормити казочками про незалежні ЗМІ? Інформація - це товар, ЗМІ - цех по його виготовленню. Це всерівно, коли замовляєш костюм, а незалежна фабрика за твої гроші тобі пошила сарафан. Найкраща реформа - зробити публічною інформацію про засновників ЗМІ, про джерела їх фінансування і витрати, надання можливості оцінити морально-єтичні якості журналістів. ЗМІ кормят нас інформаційною їдою, тому ми маємо право знати на чиїй "кухні" це було приготовлено, за чиї гроші і чи не порчені використано продукти.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #2 незнайка 02.04.2015 18:37
на мой взгляд начинать нужно с выкоринення пробелов образования журналюжек у которых местное высшее но без среднего из сельской школы Пединститут дает бумажку об образовании А таких в Черкассах большинство да многие еще и с учеными степенями-тоже своими местечковыми Итог область ДОТАЦИОННАЯ население СОКРАЩАЕТСЯ по-взрослому ПРЫСИДАЕМ реформ НЕ ХОТИМ-РАНЧЯ БУЛО ЛЮЧЧЯ
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-10 #1 точка зору 02.04.2015 17:54
Сергій Антонович правий на 100 відс.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100