У малій сесійній залі Будинку рад 3 квітня під час засідання «круглого столу» ТОВ «ЕМІК-СТІМ» презентувало проект імовірного будівництва заводу комплексної утилізації твердих побутових відходів у м. Черкаси та області.
Організатори заходу окреслили проблематику питання щодо поводження з відходами в Україні та безпосередньо в Черкаській області, продемонстрували за допомогою слайдів варіанти вирішення такої проблеми.
Зокрема, зазначалося, що Черкащина – густонаселений регіон, щільність поселення призводить до утворення більше 100 тисяч тонн твердих відходів на рік. Відведення та будівництво нових сміттєзвалищ, з дотриманням нових екологічних вимог, потребує значних капітальних затрат, тому спорудження заводу і запропонована технологія утилізації дозволить стовідсотково переробляти щоденні тверді побутові відходи і поступово ті, що нині накопичилися та захоронені на полігонах.
Із введенням у дію підприємства буде в певній мірі вирішено питання створення нових робочих місць, розвитку інфраструктури, а найголовніше – сприятиме поліпшенню екологічної ситуації та здоров’я людей, буде виключено негативний вплив відходів на природне середовище, зокрема, забруднення вод тощо.
Обслуговування та управління такого заводу повністю автоматизоване і автономне, не вимагає окремо додаткових джерел електроенергії, тепла, води тощо.
Фінансування капітальних витрат планується за рахунок залучених іноземних інвестицій. Передбачається використати на будівництво понад 40 тисяч євро.
Присутні заслухали виступ представника Німеччини з налагодження зовнішньоекономічних зв’язків з Україною пана Фріца Майеса, який давно і успішно займається цією проблемою.
У контексті розмови він розповів, що до сортування, переробки та утилізації твердих побутових відходів у Німеччині практично залучене все населення. Кожен житель ставиться до цього надзвичайно відповідально і вже на попередній стадії сортує відходи мінімум за чотирма ознаками: паперові, пластикові, скляні, дерев’яні тощо. Розроблено і чітко дотримуються графіки їх вивезення. Окрім того, це все стимулюється. Наприклад, за пластик чи за папір виплачується 10 євро у місяць.
– Німецька сторона готова взяти участь у реалізації цього проекту, – заявив гість та зауважив, що не засмучуватиметься, якщо українська сторона захоче розглянути і інші альтернативні проекти.
Активну участь у обміні думками взяли депутати обласної ради Віталій Полях і Олександр Романенко. У засіданні також взяли участь депутати обласної ради Юрій Громовський, Павло Філіпенко і Микола Кришталь, зауважують у прес-службі Черкаської облради.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису