У малій сесійній залі Будинку рад 3 квітня під час засідання «круглого столу» ТОВ «ЕМІК-СТІМ» презентувало проект імовірного будівництва заводу комплексної утилізації твердих побутових відходів у м. Черкаси та області.

Організатори заходу окреслили проблематику питання щодо поводження з відходами в Україні та безпосередньо в Черкаській області, продемонстрували за допомогою слайдів варіанти вирішення такої проблеми.

Зокрема, зазначалося, що Черкащина – густонаселений регіон, щільність поселення призводить до утворення більше 100 тисяч тонн твердих відходів на рік. Відведення та будівництво нових сміттєзвалищ, з дотриманням нових екологічних вимог, потребує значних капітальних затрат, тому спорудження заводу і запропонована технологія утилізації дозволить стовідсотково переробляти щоденні тверді побутові відходи і поступово ті, що нині накопичилися та захоронені на полігонах.

Із введенням у дію підприємства буде в певній мірі вирішено питання створення нових робочих місць, розвитку інфраструктури, а найголовніше – сприятиме поліпшенню екологічної ситуації та здоров’я людей, буде виключено негативний вплив відходів на природне середовище, зокрема, забруднення вод тощо.

Обслуговування та управління такого заводу повністю автоматизоване і автономне, не вимагає окремо додаткових джерел електроенергії, тепла, води тощо.

Фінансування капітальних витрат планується за рахунок залучених іноземних інвестицій. Передбачається використати на будівництво понад 40 тисяч євро.

Присутні заслухали виступ представника Німеччини з налагодження зовнішньоекономічних зв’язків з Україною пана Фріца Майеса, який давно і успішно займається цією проблемою.

У контексті розмови він розповів, що до сортування, переробки та утилізації твердих побутових відходів у Німеччині практично залучене все населення. Кожен житель ставиться до цього надзвичайно відповідально і вже на попередній стадії сортує відходи мінімум за чотирма ознаками: паперові, пластикові, скляні, дерев’яні тощо. Розроблено і чітко дотримуються графіки їх вивезення. Окрім того, це все стимулюється. Наприклад, за пластик чи за папір виплачується 10 євро у місяць.

– Німецька сторона готова взяти участь у реалізації цього проекту, – заявив гість та зауважив, що не засмучуватиметься, якщо українська сторона захоче розглянути і інші альтернативні проекти.

Активну участь у обміні думками взяли депутати обласної ради Віталій Полях і Олександр Романенко. У засіданні також взяли участь депутати обласної ради Юрій Громовський, Павло Філіпенко і Микола Кришталь, зауважують у прес-службі Черкаської облради.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+7 #5 Олег Стогнієнко 06.04.2015 09:10
Скільки можна трендіти про завод? Тепер рік будемо слухати байки екологічного куратора заводу Юру Саса. 8) Як мінімум 5 раз за бюжетні кошти з`їздить до Німеччини, щоб скупитись та "подивитись" на завод :P :D :lol: Тра-ля -ля
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #4 незнайка 06.04.2015 09:05
не спешите Как с мискантусной котельной расплатимся-потом У Билоусова пока поотдыхайте
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #3 Знаю 06.04.2015 08:37
Та як тільки побачив що проект презентує канівський склочник та аф..рсит Сухобрус - відразу зрозумів що чергова лажа.....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #2 Тарас 05.04.2015 20:36
Сорок п`ятий варіант сміттєпереробно го завода в Черкасах за роки незалежності. Коли чекати 46? :D :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #1 ЛВВ 05.04.2015 17:38
Не може завод коштувати 40 тисяч євро. Кому, як виплачується 10 євро в місяць? Журналісти, Ви хоч вичитуєте те, що пишите?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100