Усі міліцейські патрулі в Черкасах отримали в своє розпорядження планшетні комп’ютери, повідомив під час сьогоднішньої прес-конференції начальник УМВС України в області Владислав Пустовар.
– Ще в грудні ми відкрили центр управління нарядами, основними функціями якого є координація дій міліцейських патрулів, – пояснив Владислав Володимирович. – У кожного автомобільного і пішого патруля є GPS-трекер, через який на онлайн-карту міста виводиться місце перебування патруля. Це дозволяє оперативно реагувати на вчинення правопорушень. Крім того, у центр управління нарядами виведено сигнал з камер відеоспостережень (їх у Черкасах поки що близько 20), запис із цих камер зберігається на сервері протягом 30 діб. Найближчим часом ми збільшимо пам’ять сервера в рази й зможемо зберігати сигнал до 1000 відеокамер. Ведеться робота про підключення до системи всіх вуличних відеокамер, у тому числі комерційних структур. Подібна робота ведеться й у районах та містах області.
На минулому тижні було запроваджено 3G-зв’язок між патрулями і центром управління нарядами. Всім патрулям видаються планшети, які мають три функції: доступ до відомчих баз даних, канал зв’язку з центром управління нарядами (за допомогою якого здійснюється обмін фото-файлами) і онлайн-карта для полегшення прокладання маршруту руху й координації дій з іншими патрулями.
Доступ до баз даних дозволяє буквально за півхвилини перевіряти підозрілих осіб. Якщо патруль побачив таку особу, її тепер не потрібно вести у відділення або саджати в міліцейський автомобіль, перевірка здійснюється на місці.
Найцікавішим є обмін фото-файлами. Якщо в поле зору одної із відеокамер потрапило скоєння злочину, оператори можуть моментально розіслати фото злочинця всім патрулям. Якщо пропускна спроможність зв’язку збільшиться, можна буде передавати також відеоролики з моментом злочину. За словами пана Пустовара, особливо ефективною ця система стане після того, як усі міліцейські служби буде об’єднано в єдину патрульну.
Як пояснив кореспонденту «Прочерку» Владислав Пустовар, таку електронну систему він побачив у Китаї. Нині завдяки фінансуванню з обласного бюджету Черкащина стала першою областю в Україні, яка її запроваджує у себе.
У перспективі – запровадження системи електронного розпізнавання облич – як тільки розшукувана особа або автомобіль потрапляють в поле зору камери, вони автоматично розпізнаються комп’ютером, і відповідна інформація надходить патрулям.
– Поки що така система діє лише у найрозвиненіших країнах світу, – зазначив Владислав Володимирович. – Але я переконаний, що якщо ми будемо йти такими темпом, як зараз, то, маючи розумні кадри, прийдемо до цього найближчим часом.
реклама
Коментарі
Планшети не мають виходу у загальний сегмент інтернету
Стодоля?То йди вже працюй та розбудовуй державу.
Стрічка RSS коментарів цього запису