Черкаси можуть побільшати. В області активно обговорюють питання розширення територіальних меж. Зокрема, до міста хочуть долучити три найменш віддалені села. Але людей такі перспективи лякають. Роз’яснювати їм всі нюанси об’єднання взялися міські та обласні керманичі, інформує vikka.ua

Майже двотисячні Хутори, тритисячна Геронимівка та десятитисячна Червона Слобода. Ці села від Черкас віддаляє до десятка кілометрів. Та вони мають усі шанси стати частиною обласного центру. Не проти цього міський голова. Говорить: плюси від того матимуть і сільські громади, і міська.

Сергій Одарич, міський голова Черкас: "Я вважаю, що жителі сіл лише виграють, тому що як тільки вони стануть частиною міста, значна частина людей почне їх сприймати потенційно вигідне місце для проживання. А це означає, що туди будуть входити кошти, там буде розвиватися інфраструктура, будуть з’являтися додаткові жителі. І відповідно життя у цих селах пожвавішає і села стануть багатшими".

Закон "Про добровільне об’єднання територіальних громад" ухвалила Верховна Рада. Усе – аби убезпечити території сил від поступового занепаду. От тільки самі селяни до такої перспективи ставляться не однозначно.

Жителі с. Червона Слобода:

"Я взагалі думаю, що буде краще, якщо нас замітять і ми будемо мікрорайоном".

"Буде так само як в Дахновкі. Перспективи Дахновки я не бачу. Людям не бачу щоб стало краще жити. Не бачу цього".

Жителі с. Геронимівка:

"Можливо краще почують нас в плані доріг, в плані соцзахисту, медзахисту. Бо в нас є гарний ФАП, але там нема лікаря гарного".

"У нас в селі є свої землі. На них ще до цих пір межі не встановлені. А так будуть брати ті землі хто захоче, якщо ми приєднаємось до міста".

"Це було б краще для людей якось. З міськими жителями більше спілкуватися якось, краще добиратися".

На сьогодні в області розглядають можливість подібного об’єднання в трьох районах: Маньківському, Чорнобаївському та Катеринопільському, каже голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Хоча є й противники, але він переконує: для них має вагомі аргументи.

Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Цим шляхом вже в свій час рухалась Польща, і має успіх, має результат. Якщо ми говоримо за сьогоднішню модель, яка існує, це пострадянська модель, яка на превеликий жаль, не враховує життя і розвиток конкретних територій".

Та аби об’єднання мало результат, йому ще має передувати низка доопрацювань, каже головний водоканалівець міста Сергій Овчаренко. Бо сьогодні, через відсутність проектної документації у сільських комунальних установах, є проблема постачання "тіньової" води. Таку негаразди "Черкасиводоканал" має зокрема із Геронимівкою.

Сергій Овчаренко, директор КП "Черкасиводоканал": "Водою споживачі користуються, але не сплачують за неї. Так щоб ось такого не було, це називається "нераціональні втрати", треба зробити інвентаризацію мереж, експертну оцінку, на підставі якої відновити проектну документацію. І якщо національний регулятор затвердить нам новий тариф з урахуванням витрат. І тільки в такому варіанті питання може розглядатися".

Ініціатором об’єднання має виступити сільська громада та написати лист-звернення до міста. Воно і має винести остаточний вердикт. Скільки триватиме така процедура, експерти говорити не беруться.


реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #15 адекватний 09.04.2015 18:32
Повне одурманення людей. Які перспективи? В чому? Зараз любий громадянин за декілька годин в сільські раді вирішує свої проблеми від прописки до приватизації. Щож у Черкасах? Виконком - царі і для простого люду недоступні. Всі консультації по найпростіших питаннях у юрістів які деруть ні за що хоча самі більшість профани. В селі люба людина може зайти до голови села або секретаря й отримати інформацію. Щож Олежка с Сашком людей в кабінетах вислуховують. До того ж з Хуторами може і пішло б на користь бо село дотаційне й бідне але Слобода й Геронимівка? Навіщо їм тягар Черкас. Ну звісно не забудьте про автоматичну городифікацію цін на енергоносії. Досить присідать думайте шановні.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #14 lidia 09.04.2015 17:51
Дорогий Сергій Олегович! А що ви зробили для Дахнівки? Де дільничий лікар у Дахнівці? Де аптека? Де Будинок культури, музична школа, бібліотека (колись було 2 бібліотеки? Ви подивіться, які бібліотеки, лікарня, крамниці в с. Ч.Слобода, а що потім буде? Поїдьте в Дахнівку і побачите, як там живуть люди, а живуть погано. Коли були селом то жилося краще, а потім всі лишні сотки землі забрали і продали, або віддали кому треба. Взамін нічого не роблять. От вам і приєднання.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #13 незнайка 09.04.2015 15:46
предполагаю-недалеко то время когда по указке Одарыча будут из гооодских школ и детских садов отчислять из-за недостатка финансирования детей чьи родители не зарегистрирован ы в Черкасах
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #12 ТЕТЯНА 09.04.2015 14:55
Сільські голови будуть упиратись і народ стращать. Кому хочеться тепле місце втратити. Села приєднати при умові збереження присадибних земельних ділянок по факту згідно норм сільських. Люди бояться втратити свої городи, худобу багато держать. Дахнівчани правдами і неправдами приватизовували ділянки на яких спокон віку жили їхні предки
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #11 Serg 09.04.2015 14:51
Тверезомисляча людина про таке ніколи не те що не скаже, навіть не подумає. В своєму городі ладу мер дати не може, щось бубнявить із теліку час від часу про місто покращання, але де ж те місто? Де ті покращення? Кредитів як блых, доріг не було й не буде. Де вулиця Героїв Дніпра? Де Сурікова? Де Мендєлєєва? Де траліки нові з Азоту? Дурна мрія осягнути неосяжне?!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #10 вова 09.04.2015 14:01
[quote name="стабилизец"]Гы, губа не дура, особенно если учесть, что право распоряжения тамошними ценными землями перейдет к ЧМР. Грабь награбленное.
БЕЗ ЗЕМЛІ ЦІ СЕЛА МІСТУ НЕ ПОТРІБНІ ? А Я ДУМАВ ХОЧУТЬ СЕЛЯНАМ ЖИТТЯ ПОЛЕГШИТИ !
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #9 стабилизец 09.04.2015 13:29
Гы, губа не дура, особенно если учесть, что право распоряжения тамошними ценными землями перейдет к ЧМР. Грабь награбленное.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #8 Баба Параска 2 09.04.2015 12:51
Цитую Черкащанин:
Цитую незнайка:
То что хорошо Одарычу и Теаченко-это в течение 7 лет разрытая Яма в центре Черкасс и нерешенный вопрос с транспортом в Дахновку \которая уже много лет СЧИТАЕТСЯ Черкассами\

А при чому той Ткаченко до ями за театром і транспорту на Дахнівку?! Обирали мера і депутатів міськради? З них маємо і спитати!


Чому ж? Он іншим помаєть.. а тутачки...

У Коробівці Золотоніського району поблизу узбережжя зупинили роботи. На цьому наполіг голова Черкаської облдержадмініст рації Юрій Ткаченко. Резонансне питання він порушив під час координаційної наради.
Ця земельна ділянка в Коробівці належить садово-городньому товариству СТ «Славутич». Там твердять: усі роботи законні.
Однак фахівці наразі вивчають, чи законно там розпочали гідротехнічні роботи.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #7 вова 09.04.2015 12:20
А що буде з районною лікарнею в Слободі ? Залишать поліклініку чи стаціонар теж ? А торолейбус продовжать чи ні ? Він зараз до Хімреактива ходить от якби до Слободи продовжили маршрут ! То було б класно !
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #6 Черкащанин 09.04.2015 12:16
Цитую незнайка:
То что хорошо Одарычу и Теаченко-это в течение 7 лет разрытая Яма в центре Черкасс и нерешенный вопрос с транспортом в Дахновку \которая уже много лет СЧИТАЕТСЯ Черкассами\

А при чому той Ткаченко до ями за театром і транспорту на Дахнівку?! Обирали мера і депутатів міськради? З них маємо і спитати!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100