Ініціювати створення крайової політичної сили, до якої ввійдуть патріоти Черкащини, що працюватимуть у радах різних рівнів на користь нашої області – таке рішення було прийнято під час круглого столу. Захід відбувся 9 квітня з ініціативи громадської організації «Об’єднання територіальних громад – ЧЕРКАЩАНИ».
Обговорення розпочалося із аналізу реалізації передбаченого українським законодавством добровільного об’єднання територіальних громад. Голова громадської організації Олександр Коваленко зазначив, що усі питання реформ потребують ретельного роз’яснення жителям області.
– Головною проблемою охорони здоров’я сьогодні є брак фінансування з боку держави, – сказала керівник обласного кардіологічного центру, депутат облради Світлана Журба. – Без поліпшення фінансування будь-яка реформа не вдасться. Так, у Грузії після проведення приватизації медичних закладів люди їх просто не відвідують, оскільки не мають для цього коштів.
Директор Інституту розвитку селянства ЧНУ ім. Б.Хмельницького Анатолій Морозов зазначив, що від об’єднання територіальних громад «ми нікуди не дінемося».
– Цей процес стане менш болісним, якщо буде усунуто надмірну бюрократизацію державної влади. Якщо до сільради не буде потреби часто звертатися, то не так важливо, наскільки вона віддалена від місця проживання людини, – зазначив Анатолій Морозов, підтримуючи ідею щодо створення партії патріотів Черкащини.
Заступник голови ГО «Об’єднання територіальних громад – ЧЕРКАЩАНИ» Ростислав Супрунов наголосив, що інтереси всіх великих політичних партій – поза межами Черкащини: у Києві, Дніпропетровську, Донецькому, Львівському регіоні тощо. Сільські голови, які взяли участь в обговоренні, наголосили на тому, що при розробці реформ слабо враховуються реалії сільського життя на Черкащині. Сільські голови підтримують ідею щодо того, щоб реформу на селі розпочинати не з об’єднання сільрад, а з передачі їм більших функцій, тобто з давно обіцяної децентралізації. Тоді селянам стане зрозумілою й необхідність об’єднання громад.
Співвласник корпорації «Дніпро» (Чорнобаївщина) Олексій Душейко наголосив, що таке серйозне реформування як адміністративно-територіальне, не може робитися поспіхом, воно вимагає ретельного дослідження вигід і втрат, які можуть виникнути внаслідок змін. Він також наголосив, що дуже важливо, щоб реформи робили люди, які справді знаються на проблемах і реаліях життя в селі.
Народний депутат IV-VI скликань Анатолій Семинога зазначив, що сутність реформ нині часто полягає лише в економії бюджетних коштів за рахунок скорочення мережі шкіл, медичних закладів, поштових відділень, а зараз – і сільрад. Натомість, реформи на селі слід було б розпочати не з об’єднання територіальних громад, а з надання їм більших повноважень, децентралізації. Тому і виникла ідея створення на Черкащині місцевої політичної сили.
Директор ЗАТ «НВФ «Урожай», депутат облради Олег Васецький зазначив, що обласна і районні ради складаються переважно із представників великих партій. Тож тим, хто не хоче вступати до цих політичних сил, дорогу до представницьких органів практично закрито. Між тим, великі партії не викликають довіри багатьох виборців, оскільки їхні рішення приймаються у столиці та ще деяких великих містах, отже не враховують інтересів сільської глибинки. Крім того, такі партії не змогли продемонструвати людям своєї успішності. Нарешті, вони націлені на виконання надзвичайно великого кола завдань, а отже не надто ефективні. Тому, на думку Олега Володимировича, створення крайової партії – вимога часу.
Учасники круглого столу дійшли таких висновків: по-перше, реформування на селі має здійснюватися на засадах відкритості й добровільності, по-друге, розпочинати потрібно з децентралізації, а не з об’єднання громад, по-третє, країні необхідні патріотичні місцеві еліти, по-четверте, на часі створення політичної партії, зосередженої на інтереси Черкащини і черкащан.
реклама
Коментарі
-то там сейчас такие нарукавники в моде.
кількість політичних партій, об'єднань, громадських організацій, спільнот і ще куча всілякої х....., , а результати, що корисного з цих усих швондеровських шайок!
СКІЛЬКИ МОЖНА ЇЗДИТИ ПО МОЗГАМ, ідіть щось корисне зробіть!!!!!!!!
Стрічка RSS коментарів цього запису