Варто зазначити, що Олексій Цибко відома в Смілі людина. Він – президент місцевого регбійно-футбольного клубу „Сміла”, чемпіон Європи з регбі, колишній президент Федерації регбі України, представник восьмої афганської сотні Майдану і учасник АТО – боєць батальйону „Дніпро-1”.
Як наголосила у виступі перед вихованцями інтернату голова батьківського комітету регбійно-футбольного клубу Алла Калініна, котра прийшла разом з Цибком привітати дітей, саме він привіз у Смілу такий надзвичайний вид спорту, який дає дітям шанс стати кращими, здоровішими. І її син Назар під його впливом почав займатися цим чоловічим, а тепер ще й олімпійським видом спорту. 2013 року він грав у національній збірній з регбі на Універсіаді в Казані (Росія). А це, по суті, малі Олімпійські ігри. Зараз виступає за Харківську команду „Олімп” і є вже дворазовим чемпіоном України. 22 березня цього року отримав почесне звання Майстер спорту України… Тож, як говорила пані Алла, регбі – це не тільки здоров’я, це також можливість навчатися в європейських вишах, грати за європейські команди, тобто шанс побачити світ і досягти чогось у житті.
Вихованці інтернату уважно і з цікавістю слухали захисників Вітчизни
І це не просто слова. Разом з Олексієм Цибком до школи завітали його вихованці Денис Рибачок і Богдан Куліш. Денис грає в регбійній команді польського міста Любліна „Budowlani Lublin”. Він навчається у Польщі туристичному бізнесу. За прикладом друзів захотів і собі отримати європейську освіту… Дізнався, що в Любліні є команда з регбі і, маючи досвід виступів у смілянській команді, пішов тренуватися. Так і став її гравцем. Узагалі ж, 16 вихованців смілянського регбійно-футбольного клубу навчаються зараз у вищих навчальних закладах України. І це теж заслуга Олексія Цибка.
Олексій Цибко і Камір Валетов побажали дітям миру і світлого Великодня
А Богдан щойно повернувся з чемпіонату Європи з регбі серед юніорів, який проходив у французькому місті Тулуза. Він другий, після Миколи Бурдія смілянин, який став чемпіоном Європи з регбі. У дивізіоні „B” серед спортсменів віком до 18 років збірна України, в якій грав і Богдан, зайняла перше місце. Українці виграли у сербів, чехів, а в фіналі – у збірної Литви. Найважчою була гра з чехами. Після першого тайму наші хлопці програвали з розгромним рахунком. Та під час перерви зібралися, згадали наших воїнів, які воюють на сході України і не здаються, крикнули „Слава Україні! Героям слава”! і… на другий тайм вийшла інша команда. Хлопці рішуче пішли вперед і вирвали перемогу.
директор школи-інтернату Василь Гончаренко подякував Олексію Цибку за небайдужість
Олексій Цибко подякував викладачам за навчання і виховання дітей. Діткам – за успіхи в навчанні і не тільки. Адже один з учнів школи Олексій Дутко теж виступав у регбійному клубі. Наголосив і на тому, що він і його товариші пішли захищати Україну саме заради них, дітей, бо мріють щоби їхня доля була легшою. Побажав їм добре вчитися. Адже наша держава зараз, як ніколи, потребує високоосвіченої зміни. А також – займатися спортом, щоби бути здатними, якщо треба, захистити Батьківщину.
Олексій Цибко зі своїми вихованцями: Богданом Кулішем (крайній зліва) і Денисом Рибачком (крайній справа), а також – головою батьківського комітету регбійного клубу Аллою Калініною
Представив Цибко і свого побратима, бойового командира Каміра Валетова, з яким був на Майдані і тримав оборону під Новоазовськом у складі батальйону „Дніпро-1”. Валетов побажав діткам, щоби у кожного з них був присутній Бог. А Бог – це мир! Подякував за ті малюнки і ті щемливі побажання, які вони їм присилали на фронт. Воїни подарували вихованцям інтернату не лише тепло своїх сердець, а й паски до Великодня, які є справжнім символом миру і надії на краще, світле майбутнє.
Олександр ВІВЧАРИК,
Фото автора
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису