Радника міського голови Черкас Сергія Кузляєва здивувала вартість прапору, розміром 3 на 4,5 метри, який закупив відділ організаційного забезпечення Черкаської міськради. Ці дані пан Кузляєв знайшов у договорі, оприлюдненому вчора в рубриці «Публічні гроші» на сайті міськради.
«Друзі! Особливо рекламісти. Скажіть: чи може коштувати прапор України, розміром 3 на 4,5 метри, 9 тис. 200 грн?» – написав про своє здивування Сергій Кузляєв на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук».
На підтвердження своїх слів Сергій Кузляєв надав «Прочерку» копію цього договору.
Договір, у якому Сергій Кузляєв побачив «космічні ціни» на прапор
Так, у вчорашньому договорі йшлося, що прапор України, Євросоюзу та м. Черкаси придбали за 8568 грн, прапор України, розміром 3х4 метри, – за 9720 грн, а прапор Черкас із древком – за 17400 грн.
Договір згодом виправили і в ньому залишилася лише одна позиція: придбання 21 прапору України з древком, розміром 2,1х1,4 метри, на суму 3906 грн.
Сьогодні з приміткою «для користувачів соцмереж» на сайті оприлюднили накладну на купівлю 49 прапорів України з древком, розміром 2,1х1,4 метри, вартістю 9114 грн.
Потім у оприлюдненому сьогодні договорі зазначили, що 8568 грн коштують 4 прапори України, розміром 3х2 м, 4 прапори міста Черкаси, розміром 1х1,4 м, 4 прапори Євросоюзу, розміром 1х1,4 м, та 14 прапорів України, розміром 1х1,4 м. 9720 грн – 6 прапорів України, розміром 3х4,5 м. 17400 грн – 30 прапорів м. Черкаси, розміром 2,1х1,4 м, з древком, а 9114 грн – 49 прапорів України, розміром 2,1х1,4 м, з древком.
Дані з реєстру договорів станом на 16 квітня
– Ми все опрацювали. Я сама все перевірила, звірила з накладними, актами виконаних робіт. Господарський відділ помилився в тому, що просто не вказав кількість прапорів, – пояснює ситуацію в коментарі «Прочерку» директор департаменту організаційного забезпечення Черкаської міськради Лілія Маліщук.
За словами Лілії Миколаївни, прапорів у міськраді не виготовляли 7 років.
– Ми завжди «ділилися», так би мовити, з обласною державною адміністрацією. Але часто бувало таке, що ми проводили заходи одночасно і прапорів не було. У цьому році вирішили виготовити ці прапори. 70 виготовляємо державних, 30 – міста, і на флагштоки біля міськвиконкому – державні, Євросоюзу, міста. На ЦНАПі зараз висять 4 прапори. Навіть прапор області є. Виготовляємо, щоб «прожити» рік, а, може, й більше, як нам дозволять погодні умови. На ЦНАПі у прапора шматок навіть був відірваний. Там така роза вітрів, що «найвищого» прапора більше ніж на 2 місяці не вистачає, – каже Лілія Маліщук. – Він просто розривається, а до державної символіки не можна ставитися з неповагою.
Так, за словами директора департаменту оргзабезпечення, потрібно зважати на матеріал для виготовлення прапору.
– На драмтеатрі у нас двосторонній прапор із подвійним окрасом. На ЦНАПі – потрійний прапор, тому що він повинен бути тяжкий, із подвійним окрасом. Від цього залежить і ціна. Повірте, ніхто ніяких корупційних дій, відмивання коштів не робить. Робити з мене крадійку, корупціонеру? Можна було мені зателефонувати і уточнити, може, щось не так. Крім того, Закон України «Про використання публічних коштів» вступить в дію тільки з 1 вересня і передбачатиме звіт від мільйону. Ми ж готові звітувати за кожну копійку (міський голова Черкас Сергій Одарич своїм розпорядженням від 31 березня 2015 року зобов’язав керівників департаментів звітувати про витрачання бюджетних коштів в частині укладених угод про закупівлю товарів, робіт, послуг, – ред.), – запевняє Лілія Маліщук.
реклама
Коментарі
Краще б Прочерк не плутав поняття договір та реєстр договорів. В реєстрі зазначено напрямок використання коштів, номер та дата угоди, сторони та сума. В самій же угоді (договорі) зазначають не лише суму, а й кількість, ціну (з податками та без), інші умови.
А от пане Кузляев краще б пригадав, як декілька років тому міським головою (Одаричем С.О.) було видано розпорядження, яким передбачалось в обов'язковому порядку на кожній установі міста (КП, комітети самоорганізації населення, школи, садочки, лікарні і т.д.) передбачити встановлення флагу міста та України. А саме цікаве, негласно, флаги потрібно було придбавати у ПАТ "ТЕМП". Не хоче пан Кузляев показати спільноті скани накладних, договорів та кількість закуплених прапорів вцілому по місту?
Це віддання переваги одному підприємцю. В Черкасах щонайменше чотири компанії, які можуть виготовляти прапори і прапорні конструкції. Цікаво почути їхні ціни. І порівняти.
Стрічка RSS коментарів цього запису