Сьогодні Верховна Рада України виправила одну важливу помилку Уряду – повернула працюючим пенсіонерам-науковцям виплату повної пенсії, без відповідних вирахувань, які передбачались урядовим законом щодо пенсійного забезпечення.

Так народний депутат України Микола Томенко, родом із Чорнобаївщини, прокоментував ухвалення Парламентом закону «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу країни)», йдеться на сайті політика.

– До речі, саме це і було однією з причин, через які я не голосував за відповідний законопроект стосовно змін до пенсійного законодавства, – зауважує Микола Томенко.

Він нагадав, що, як відомо, наслідком урядової ідеї про податок з працюючих пенсіонерів у вишах стало масове звільнення представників наукової еліти – академіків, професорів, доцентів, докторів наук та ін.

– Але, найтрагічніше в цій ситуації те, що досі Уряд і, зокрема, керівництво Міносвіти вважають, що те їхнє рішення було правильним. І керівництво Міносвіти навіть не боїться публічно говорити про те, що то було правильне рішення, мовляв, нічого страшного в тому, що звільняться кілька тисяч професорів чи доцентів, немає. Якби очільники Міністерства освіти зустрілися з викладачами (особливо, природничих та політехнічних вишів), вони би зрозуміли, що деякі кафедри, центри чи напрямки науки через їхні новації взагалі можуть зникнути. Бо в цих напрямках підготувати професора чи доктора наук не так вже і легко, а тим більше – дати час, щоб цей молодий доктор чи професор створив власну наукову школу і підготував молоде покоління, – зазначає Микола Томенко.

Тому, на його думку, добре, що Верховна Рада виправила помилку Уряду, 308-ма голосами ухваливши закон щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу країни.

– Сподіваюся, його скоро підпише і Президент України. Але все-таки було би добре, якби Уряд вибачився перед вченими і науковцями за цей недолугий експеримент, – вважає Микола Томенко.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #8 адекватий 22.04.2015 22:20
Коля у вас зараз у всюму все через ... От ГПУ розкрила причину трагедії в Одесі. І що ? Виявляється вони такі люті ці проросійські мітингувальники що самі себе спалили і не змогли вийти з будівлі через особисті барикади ??? Коля тікайте , тікайте поки не пізно. А царь солоденький он який. Мало того що підписав цей геноцидний закончик про люстрацію так він ще он вершить долі й може на конкретних осіб відмінити ЗАКОН. Вдумайтесь слово петсі і слово ЗАКОНУ і слово петсі воно вище ЗАКОНУ. Це европа і демократія ??? Чи це ЦАР просто ЦАР.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #7 Жінка 22.04.2015 09:29
Ми тоже зраділи, що депутати проголосували, що ми підемо на пенсію у 55 років, АЛЕ ПРЕЗИДЕНТ НАКЛАВ ВЕТО. Ох як ми потім іще "дуже зраділи"!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #6 Колега 22.04.2015 09:24
Пане Миколо, уклінно просимо повернутися лицем до працюючих пенсіонерів-журналістів. Вони поставлені в одні рамки з пенсіонерами: народними депутатами, суддями та прокурорами. Але пенсії зовсім різні. Якщо виходить журналіст на пенсію, то він не державний службовець, а тільки прирівняний, то йому 10 ставок немає, а якщо забрать у працюючого пенсіонера-журналіста всю пенсію, то це по-закону, він прирівняний до державного службовця. Де ж логіка???????????? І уклінно просимо Прочерк передати це прохання також і С.Томіленку. Приємно, що наші земляки у Києві, але захисту не бачимо. Покійний Ігор Лубченко мабуть разів три уже б зустрівся з президентом по захисту пенсіонерів-журналістів.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #5 Serg 21.04.2015 22:42
Значна кількість представників наукової еліти захистилися, купивши статті, дисертації, але від цього для науки ніякої користі нема та не буде. Статистика буде, а науки – ні. Ви подивіться, скільки державних службовців при наукових ступенях, званнях. А де їхні персональні публікації, скільки їх? Хіба великий секрет, що більшість цих т.з. "науковців" захистили нікому не потрібні дисертації. Ніякої користі для держави і суспільства вони не мають. От якби прийняли Закон за яким зробили би аналіз їх наукової важливості, та позбавили всіляких звань за пустопорожні наукові роботи та дисертації, тоді би їх значно поменшало і гроші народу не йшли би всіляким нездарам. Дійсні науковці теж про це знають і їх це також ображає.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #4 Вжесь 21.04.2015 21:34
А шахтарям і хімікам коли повернете, які здоровя своє гробили щоб у країні валюта була а такі як Томенко на Субару розїзжали і на катерах розкішних?...........
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #3 лорд Чемберлен 21.04.2015 20:29
Абсолютно популистическое и неадекватное решение. Есть надежда, что президент не подпишет. В науке и образовании остро стоит проблема смены поколений. Оптимальный вариант такой, если человек является действующим ученым, а не просто доктором наук, т.е. имеет публикации в международных рецензируемых изданиях, высокий индекс цитирования, то пусть работает и получает научную пенсию. А если давно отошел от науки, то пусть отдыхает дома.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #2 незнайка 21.04.2015 20:11
все нужно чтобы определялось зарплатой а не льготами-это источник коррупционной составляющей нашего госбюджета
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #1 Владимир Федорович 21.04.2015 19:38
Да головой надо думать а не только в ее есть. Не только научные пенсии, а всем пенсионерам надо эту гадость отменить. В некоторых отраслях нового спеца надо готовить долго и нудно, иначе и без того уже жалкие производства совсем повалятся.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100