На засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення керівникам підприємств міста рекомендували можливі шляхи підвищення розміру середньомісячної розрахункової заробітної плати до встановленого законодавством мінімального рівня.
Під головуванням керівника робочої групи, директора Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Коцюруби Володимира Полікарповича, 23.04.2015 відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
Враховуючи інформацію Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби України у Черкаській області, визначено перелік суб’єктів господарської діяльності, в яких розмір середньомісячної розрахункової заробітної плати є нижчим від встановленого законодавством мінімального рівня, яких і було запрошено на засідання робочої групи.
За повідомленням секретаря робочої групи, головного спеціаліста відділу з питань праці департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Червоненко Людмили Володимирівни, на засідання із 18 офіційно запрошених керівників підприємств міста з’явились десять.
З метою упередження порушень законодавства про оплату праці, припинення діяльності тіньового сектору економіки, руйнування шляхів мінімізації сплати податку на доходи фізичних осіб, збільшення надходжень до бюджету, на засіданні робочої групи з’ясовували причини виплати заробітної плати на визначених підприємствах нижче встановленого законодавством мінімального рівня та оформлення трудових договорів з найманими працівниками.
Основними причинами недотримання встановленого законодавством мінімального рівня заробітної плати на більшості підприємств міста є переведення працівників на неповний робочий день (тиждень) у зв’язку з відсутністю обсягів робіт, або частково некваліфіковане надання звітності до податкової інспекції.
Від керівників підприємств отримано письмові пояснення стосовно виплати заробітної плати в розмірі нижчому від встановленого законодавством мінімального рівня.
Членами комісії, в тому числі: директором Черкаського міського центру зайнятості Щербак О.М., представником Державної податкової інспекції у Черкаській області Струніною Л.В., представником Територіальної державної інспекції з питань праці у Черкаській області Жарковою М.В., представником управління Пенсійного Фонду у м. Черкасах Лазаренко Л.О. були надані роз’яснення та консультації керівникам підприємств щодо змін законодавства про працю, змін до Кодексу законів про працю України, направлених на підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам на підприємствах, запрошених на комісію.
Рекомендовано:
- керівникам підприємств, запрошених на комісію, вжити всіх невідкладних заходів щодо підвищення розміру середньомісячної розрахункової заробітної плати до встановленого законодавством мінімального рівня.
- відповідно до норм чинного законодавства, при оформленні трудових договорів з працівниками підприємств, обов’язково реєструвати їх в державній податковій інспекції м. Черкаси;
- перевести працівників, які зайняті на виробництві неповний робочий день (тиждень), на 40 годинний робочий тиждень.
За результатами засідання робочої групи прийнято відповідні рішення, виконання яких взято на контроль.
Про чергове засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення буде повідомлено додатково.
реклама
Коментарі
Далі. Законодавством не передбачено реєструвати трудові договори у податковій інспекції. Роботодавець лише повинен повідомляти інспекцію своєю заявою про те, що він прийняв на роботу відповідного працівника.
Стрічка RSS коментарів цього запису