До Сергія Рудика як до народного депутата України звернулись занепокоєні жителі сіл Макіївка, Самгородок, Пастирське, Ташлик Смілянського району, Червона Слобода, Білозір’я Черкаського району та Оленине, Радиванівка Кам’янського району Черкаської області.
За його словами, відповідно до частини 15.10 статті 15 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» – Кабінет Міністрів України, за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, політики у сфері сільського господарства установлює мінімально допустимий рівень цін на продукцію тваринництва, який використовується як база для розрахунку дотацій, а також для розрахунку ціни при закупівлі продукції тваринництва безпосередньо у виробника.
«Водночас у Бюджетному кодексі на 2015 рік не передбачено ані дотацій, ані субвенцій на компенсацію різниці між витратами на виробництво та фактичною ціною молока.
Урядовці, певно, не усвідомлюють, що для мешканців цих сіл, власне, як і для інших на Черкащині, єдиним джерелом доходів є реалізація залишків сільськогосподарської продукції. За статистикою, сьогодні 80% відсотків молока скуповується у них, а Україна є аграрною державою, лідером у виробництві якісної та екологічної сільськогосподарської продукції.
Відтак, мені не зрозуміла позиція Уряду щодо його бездіяльності у цій сфері, коли ціна 1 літру молока майже зрівнялась з ціною 1 літру води! Уряд фактично винищує особисті селянські господарства та відвертого лобіює інтереси великого бізнесу.
Але у цих людей немає інших джерел заробітку, їх годує рідна земля та свійська худоба. Ті копійки, що вони отримають за свій чесний труд, – подекуди єдина копійчина, на яку живе ціла родина», – пише нардеп.
У відповідь на звернення селян Сергій Рудик звернувся із депутатським запитом до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та міністра аграрної політики Олексія Павленка.
«Хай вони з висоти владних будівель пояснять простим селянам, чому впали ціни на закупівлю молока», – зазначив Сергій Рудик.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису