Зсувонебезпечні ділянки, укріплення берегової лінії та утилізація отрутохімікатів – ось головні проблеми, які загрожують безпеці області і на вирішення яких поки що недостатньо коштів. Про це розповів заступник голови Державної інспекції техногенної безпеки Ігор Гасек під час прес-конференції, присвяченої підсумкам перевірки Черкаської області на предмет готовності до надзвичайних ситуацій.
- Системі цивільного захисту в Черкаській області дана досить висока оцінка, порівняно з іншими областями, - прокоментував він. – З початку комплексної перевірки вжито багато заходів, однак залишаються невирішеними ті питання, які потребують значних капітальних вкладень.
За словами начальника головного управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи облдержадміністрації Олександра Криворучка, на утилізацію отрутохімікатів цього року виділено 2 млн. 900 тис. грн. з обласного бюджету та 1 млн. 400 тис. із державного. Однак нині тривають тендерні процедури, а потім будуть визначатися місця, де ці речовини можна зберігати, адже 80% наявних складів – у напіврозібраному стані.
- Першочергово в області також потрібно вживати запобіжні заходи щодо берегоукріплення Дніпра біля села Пекарі, - каже пан Криворучко. – Уже є звернення до прем’єр-міністра за підписом губернатора щодо виділенн коштів із резервного фонду держави на ці запобіжні заходи. Інакше може бути екологічна катастрофа не тільки в Черкаській області, а й у ряді областей нижче по руслу Дніпра.
Крім цього, не вистачає коштів і на підготовку до зими деяких шкіл, лікарень та інших комунальних закладів. Через погодні умови довелося в багатьох установах терміново латати дахи, тож практично всі виділені з резервного фонду гроші використано.
реклама