На Черкаському «Азоті» у рамках європейського освітнього проекту «STEM: професії майбутнього», побувала група школярів з Києва. Майбутні хіміки зустрілися з провідними спеціалістами та побачили технологічних процес виробництва мінеральних добрив.
Екскурсія на ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM – один із етапів навчальної програми на 2014 – 2015 рр., розробленої для шкіл-учасниць проекту європейської організації CSR Europe (Брюссель) «STEM: професії майбутнього», партнером якої OSTCHEM став у 2014 році.
«Щороку вищі навчальні заклади випускають достатню кількість економістів та юристів, однак на ринку праці все більш відчутним стає брак фахівців з технічною освітою. Насамперед кадровий голод нині відчуває хімічна промисловість. Тому подібні заходи сприяють популяризації професії хіміка серед підростаючого покоління, дозволяють нам спрямувати молодь у виборі майбутнього фаху», – зазначає Віталій Скляров, Голова Правління ПАТ «АЗОТ».
З технологією виробництва мінеральних добрив старшокласників загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл та ліцеїв міста Києва ознайомили заступник начальника виробничого відділу Олег Герасименко, начальник Навчального центру ПАТ «АЗОТ» Ігор Негробов та провідні спеціалісти підприємства. Вони розповіли школярам як із повітря та природного газу можна спочатку отримати рідкий аміак, а потім – гранули карбаміду чи селітри. Для учнів продемонстрували відеоролик про роботу Черкаського «Азоту». Після цього вони змогли побачити все на власні очі.
Насамперед школярі побували на виробництві аміаку в цеху А-5. На центральному пульті управління цеху їм розповіли про всі тонкощі ведення технологічного процесу, основні параметри якого фіксуються на екранах комп’ютерів. Деякі учні змогли навіть відчути себе хіміками, спробувавши «покерувати» технологічним процесом і «владнати» імітовані несправності на програмно-апаратному комплексі «Тренажер». Ознайомилися школярі і з особливостями виробництва карбаміду в цеху М-2 та аміачної селітри в цеху М-9, побували в лабораторіях підприємства.
«Це була не просто екскурсія, а глибинний навчальний процес. Діти в захваті, оскільки завдяки проекту змогли вперше побачити виробництво зсередини, поспілкуватися з хіміками-практиками, отримати відповіді на масу запитань. Вони переконалися в тому, що в нашій країні є потужні перспективні підприємства, які працюють на сучасних технологіях», – зауважує Світлана Сліпченко, вчитель хімії Технічного ліцею Шевченківського району.
Про це інформує прес-служба підприємства.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису