У черкаських посадовців дізнавалися наскільки вони обізнані у питанні вирішення конфлікту інтересів, інформує сайт novyny.cherkasy.ua
Фундація «Паритет», за підтримки Українського інституту публічної політики, опитала 234 посадові особи місцевого самоврядування у виконкомі та депутатському корпусі Черкаської міськради. Результати показали над чим варто попрацювати. За словами заступника міського голови Олександра Ільченка, у міськраді були випадки, коли складався протокол про корупційне правопорушення, пов’язане з конфліктом інтересів.
‒ Не всі посадовці розуміють що таке конфлікт інтересів, коли він відбувається і що треба робити, аби запобігти певним корупційним питанням, що пов’язані з конфліктом інтересів. Пороте наявність конфлікту інтересів ще не є проявом корупційних дій, але може бути передумовою, ‒ зазначив Олександр Ільченко.
Для Черкаської області тема конфлікту інтересів досить нова, адже новому антикорупційному закону лише 10 днів. Так, за словами експерта Ігора Шевлякова, представника Українського інституту публічної політики, у законодавстві відбулися зміни.
‒ По-перше, держслужбовцям заборонено приймати рішення, знаходячись в ситуації конфлікту інтересів. Хоча раніше це було в рамках норми. По-друге, чітко розписаний механізм врегулювання таких ситуації. По-третє, порушення вимог може бути підставою для скасування рішень, розірвання укладених контрактів. При чому, ініціювати скасування можуть і громадяни, ‒ наголосив Ігор Шевляков.
Що відомо про конфлікт інтересів черкаським посадовцям та депутатам? Опитування тривало протягом місяця. Про його результати повідомив Сергій Гончар, виконавчий директор «Паритету» та член виконкому. Так, преважна більшість опитуваних знали відповідь на питання « Що таке конфлікт інтересів».
Втім, на наступне питання «що саме представляє собою «особистий інтерес» спромоглись відповісти лише 20 респондентів, з них відповідь, що дійсно стосується особистого інтересу, надали лише 15 осіб.
20% респондентів повідомили про випадки зловживання службовим становищем на власну користь.
‒ Найбільш неочікуваний для нас результат показала відповідь на питання «Чи бували в установі випадки, коли на службовців чинився тиск для прийняття рішення/вирішення проблеми у чиїхось особистих інтересах? Більше третини опитуваних відповіли стверджувально. Дослідження показало також, що у середньому за рік рівень корупції в міськраді залишився незмінним,‒ зазначив Сергій Гончар.
Аби не було спокуси взяти хабар, респонденти визначили й бажану зарплату для службовців, керівників та міського голови. Так, на думку опитуваних, службовець має отримувати до 5 тис. грн., керівник відділу чи департаменту – до 10 тис. грн., а міський голова – до 20 тис. грн.
За словами заступника мера Олександра Ільченка, на сьогодні головний спеціаліст міськвиконкому отримує до 2,5 тис. грн., начальник відділу – 2 800 грн., директор департаменту – 4,5 тис. грн. Сам заступник отримує близько 7,5 тис. грн. Проте розмір заробітної плати залежить і від стажу служби, вислуги.
У ході анонімного опитування визначилися й з підрозділом, де корупційні ризики є найвищими. Так, переважна більшість обрала Департамент архітектури, містобудування та інспектування. На другому місці – Департамент ЖКК, на третьому – тендерний комітет.
Сергій Гончар навів приклади типових випадків конфлікту інтересів в міськраді. За його словами, депутати-керівники підрозділів МВК під час формування бюджету розвитку зацікавлені у тому, щоб залучити для свого підприємства якомога більше коштів. Вперше в Черкасах такі депутати повідомили про конфлікт інтересів, а саме: Артур Савін – директор Департаменту архітектури, містобудування та інспектування, Олег Раскопін – директор КУ «Поліклініки №2», Микола Бондаренко – директор КП «Дирекція парків», Валентина Слуцька – директор «Кінотеатру Україна».
Найпоширеніший випадок конфлікту інтересів серед депутатів-підприємців. За словами Сергія Гончара, депутат міської ради Володимир Халай лобіював виділення бюджетних коштів організаціям при розгляді Бюджету розвитку міста, у яких згодом виграв тендер. До порушників віднесли Богдана Колядка, Романа Дісканта, Сергія Кудактіна, Сергія Ткаченка, Олега Ліходькіна, Олександра Згіблова.
‒ Прикро, що за рік рівень корупції не змінився, а також неприємною новиною стали свідчення про тиск для прийняття для когось важливого рішення, ‒ зазначив Олександр Ільченко. – Але тепер знаємо над чим треба працювати.
Опісля прес-конференції розпочалася експертна дискусія «Через врегулювання конфлікту інтересів до профілактики корупції» за участі депутатів міськради, директорів департаментів та держслужбовців.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису