Готовність техніки до пожежогасіння нещодавно перевірили в Черкаському лісгоспі. До лісопункту на території Дубіївського лісництва на технічний огляд було представлено 11 одиниць техніки. На збір прибули керівництво підприємства та всі лісничі.
– Не вся техніка нова, але ми постійно працюємо над тим, щоб її модернізувати або ж покращити її стан, – зазначає директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт. – Наше підприємство ніколи не стояло осторонь застосування передових технологій в пожежогасінні. Так, приміром, враховуючи постійне підняття цін на паливно-мастильні матеріали, було прийнято рішення щодо встановлення на пожежні автомобілі автономних мотопомп. Вже чотири автомобілі переобладнали, найближчим часом такі мотопомпи встановимо ще на двох авто.
Такі автономні мотопомпи японського виробництва мають ряд переваг. Насамперед, це економія бензину під час гасіння лісових пожеж, адже така установка потребує пального у десять разів менше. Мотопомпа дозволяє гасити вогонь, коли автомобіль знаходиться в русі, раніше ж можна було або рухатися, або гасити пожежу. Крім того, обладнання має порівняно невелику вагу, що дозволяє зменшувати навантаження на автомобіль.
Ще одне нововведення черкаських лісівників – обладнання пожежних автомобілів форсунками для розприскування води. Застосування такого устаткування є ефективним при невеликих низових пожежах.
Загалом в Черкаському лісгоспі діє 8 лісових пожежних станцій – у кожному лісництві, на оснащенні яких є весь необхідний інвентар та обладнання для гасіння лісових пожеж. В пожежній охороні працює 42 працівника, які при високому класі пожежної небезпеки здійснюють цілодобове чергування. В бойовій готовності та у відмінному технічному стані знаходяться 9 автомобілів, 1 пожежний трактор на базі Т-150, 3 пожежні модулі.
Для вчасного виявлення осередків загорань в лісових масивах встановлено дві відеокамери спостереження – в Руськополянському та Дубіївському лісництвах. Ще одна така відеокамера буде встановлена найближчим часом у Дахнівському лісництві.
– Три камери відеоспостереження дозволять моніторити на предмет загорань всі наші лісові масиви, і навіть частково насадження сусідніх лісгоспів, –пояснює Андрій Пустовіт. – Це високотехнологічна, дороговартісна апаратура, проте вона виправдовує себе і є нашим надійним помічником у вчасному виявленні та локалізації лісових пожеж, навіть у найвіддаленіших місцях. А це є найголовнішим нашим завданням під час пожежонебезпечного сезону.
Про це інформує Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису