У Черкасах забудовники намагаються знищити віковий сосновий парк. Його вже повністю оточили елітними котеджами та новими палацами. Тепер паркани та межові розмітки з’являються, мов гриби після дощу, але вже безпосередньо на території зеленої зони, йдеться в сюжеті «Подробиць».
Черкащанка Ганна Демченко показує на карті, що залишилося від величезного соснового бору. Ще до революції тут був протитуберкульозний профілакторій, у радянські часи– парк. Нині – це лише трохи більше шести гектарів. Основну частину лісу міські чиновники віддали під елітну забудову.
– Кожен власник земельної ділянки зносив дерева, на кожній земельній ділянці – не менше 10-20 дерев. В основному там сосна. Вікові сосни, їм не менше ніж по сто років, – розповідає Ганна Демченко.
У 2011 році депутати таки визнали вільну від котеджів територію парковою зоною. За планом це – майже 6,5 гектарів соснового бору. Але забудовники вже накинули оком і на них. Кілки розмежування ділянок з’явилися вже в парку.
Громадська активістка Людмила Ткаченко розповідає: весь район забудований за принципом самозахоплення. Спочатку зводять будинок, огороджують парканом, а вже згодом намагаються узаконити землю. Так само сталося із парком.
– Міська рада погодила цей об'єкт, як парк. А область питання недоопрацювала, тому сьогодні ми парк маємо, а межі в натуру ми не винесли, – каже активістка.
Судячи зі зведених хоромів, будуються люди небідні. Активісти кажуть, що тут і прокурори, і судді, і бізнесмени. Через це Соснівський район Черкас вже давно називають «елітним».
Цим парком має опікуватись комунальне підприємство «Дирекція парків». Місцеві викликали його керівника, аби він на власні очі пересвідчився в самозахопленні землі. Той лише розводить руками. Вже чотири роки обласне управління екології не може погодити меж зеленої зони. Затягують ніби навмисно.
– Місяць тому ми знову з цього питання зустрічалися в обласній екології. В інспекції, в управлінні. І вони знову: ми не знаємо, воно зменшилось, що нам робить, – розповідає директор КП «Дирекція парків» Микола Бондаренко.
Зустрітися із керівником обласної екології нам не вдалося. Вона весь день на заходах до дев’ятого травня. Жителі Соснівки сподіваються, що хоча б після травневих свят екологи схаменуться і таки врятують парк.
реклама
Коментарі
Расстрелять на месте виновника и показать казнь по всем каналам телевидения,вот к чему прмводит безнаказанность .
Стрічка RSS коментарів цього запису