реклама Делікат

Щоб здолати наслідки негоди у Черкасах - знадобилося майже два тижні. Наприкінці червня під час сильних злив - підтопило не лише вулиці, а й житлові будинки, дамбу через Дніпро та міський колектор. Черкаські аварійні служби мають чималий клопіт щоразу, коли бувають сильні опади. Хто винен і що робити - з'ясовували кореспонденти телеканалу "Інтер".
Озера - замість доріг, автомобілі - по вікна у воді. Лише за ніч у Черкасах випала двомісячна норма дощу. Два тижні тому це подвір'я нагадувало річку, - згадує Інга Коваленко.
Інга Коваленко, жителька Черкас:
- Вода выливалась вот с этих дыр подвалов, как горная река шла, по первую ступеньку в подъезде было затоплено. Это постоянно происходит, особенно, когда начинаются осенние периоды.
Цей мікрорайон підтоплює щоразу після рясного дощу, - скаржаться його мешканці. Кажуть, все тому, що аварійні служби не поспішають відкачувати воду з дощових відстійників.


Станіслав Кухарчук, кореспондент:
- Це озеро було викопано для збирання дощової води. Коли воно наповнюється, воду повинні відкачувати спеціальними машинами. Але зазвичай аварійна служба береться за роботу, коли водойма виходить з берегів і підтоплює сусідні будинки.
Керівник аварійної служби пояснює: у Черкасах зо два десятки місць, які заливає під час сильних дощів. І встигнути порятувати всі одночасно - не можуть фізично.
Андрій Бортник, директор Черкаського спеціалізованого управління № 525:
- Коли за один день випадає двохмісячна норма осадків, то ви самі розумієте, що жодне підприємство не може справитись. Яку б техніку ти не поставив, нельзя убрать 30 тисяч квадратних метрів води мгновєнно.
Архітектор Федір Гонца впевнений: причина постійних підтоплень у Черкасах - прорахунки під час забудови міста.
Федір Гонца, архітектор:
- На перетині Одеської і Сумгаїтьської - там не було води, а була вода на самій Сумгаїтській, там, наприклад, рівна ситуація. Тобто неправильно було зроблено при проектуванні рівень стоку води.
Ще одну причину називають у міськвиконкомі.
Олексій Леонов, заступник міського голови Черкас:
- Близько 80 відсотків доріг, які мають асфальтне покриття, каналізації цієї не мають - це свого роду спричинює і накопичення, і невчасний відвід.
Від злив Черкаси потерпатимуть щонайменше до наступного року. Тільки тоді, за словами заступника мера, в місті почнуть прокладати зливну каналізацію. А зараз шукають на це гроші і працюють над її проектом.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100