До Валерія Макеєва, як до представника в Черкаській та Кіровоградській областях неурядової організації «Українська бізнес палата» (метою її роботи є, зокрема, протидія рейдерським захопленням, – ред.), звернулися представники трудового колективу «ЧПК» з проханням надати правову допомогу. Про це він повідомив на спільній з нардепом Олегом Петренком прес-конференції.
За словами Макеєва, 60 осіб, яких 7 травня затримали на блок-посту при в’їзді до міста Черкаси, їхали для силового супроводу зміни керівництва «ЧПК» і встановлення контролю над майном та активами підприємства.
«Мова йде саме про рейдерство. «Тітушки» – це вже остання складова того, що застосовують при неправомірних захопленнях підприємств. До складових рейдерства належать також псевдоправові аспекти із задіянням суддівського корпусу, дуже часто правоохоронної системи та різних посадовців», – розповів Валерій Макеєв.
Він додав, що у випадку «ЧПК» рейдери отримали як правову підставу своїх дій Постанову Господарського суду Черкаської області (суддя Боровик) про визнання підприємства неплатоспроможним та відкриття ліквідаційної процедури. Попри те, що підприємство справді має кредитні зобов’язання як перед ПАТ «Альфа-банк», так і перед іншими кредиторами, майна та активів «ЧПК» достатньо для погашення всіх боргових зобов’язань. На підтвердження цього уповноважений представник трудового колективу надав суду первісні документи. Однак суд, не дослідивши документи, які свідчать про платіжоспроможність підприємства, виніс ухвалу про початок ліквідаційної процедури.
«Ліквідація означає, що вже через 12 місяців підприємства не існуватиме, відбудеться продаж майна та звільнення більш як півтисячного колективу», – розповів Валерій Макеєв.
Він додав, що на сьогодні подано вже дві апеляційні скарги на рішення Господарського суду: від представника «ЧПК» та від державного банку «Укрексімбанк». Крім того, було спрямовано звернення до прокуратури щодо відкриття кримінального провадження відносно судді, що ухвалив постанову про банкрутство робочого підприємства. Також міліція вже відкрила кримінальне провадження щодо рейдерства за статтею «Самоправство».
Народний депутат України Олег Петренко заявив на прес-конференції, що був шокований, коли дізнався, що в місто знову повернулося явище «тітушок».
«Сам формат використання «тітушок» за жодних обставин не має права на існування, – вважає Олег Миколайович. – Що стосується рішення суду, то його правомірність мають розслідувати правоохоронні органи. Однак те, що воно – безвідповідальне, – це на 100 %. Як народний депутат, якого обрали черкащани, не можу бути байдужим до того, що закриється підприємство, і в такий складний для виживання час більш як півтисячі людей залишаться без роботи».
Народний депутат також звернув увагу на те, що на підприємстві «ЧПК» сьогодні зберігається та використовується у технологічному процесі майже 20 тонн аміаку. В разі захоплення підприємства рейдерами над містом нависла б серйозна техногенна загроза.
Крім того, він попросив черкащан звертатися до нього, якщо в них з’являтиметься інформація про потенційну загрозу рейдерства щодо інших черкаських підприємств, інформує прес-служба народного депутата від партії "Блок Петра Порошенка" Олега Петренка.
реклама
Коментарі
Наверное, 60 человек в черном, которых остановили на дамбе, это не наши методы. Пусть юристы ломают копья в судах и доказывают друг другу кто кому и сколько должен.
Відчувається мудрість в погляді
Ага,яке там безробіття в СРСР,там така висока зайнятість була в Гулагах та колгоспах(без права покидати село,паспорта забрали і батракуй)
Тю! То Макєєв же - офіційно числиться помічником депутата ВР Петренка. Що, не знав?
Стрічка RSS коментарів цього запису