У нинішні складні часи журналісти покликані займати помірковану й патріотичну позицію, але пропагандистську функцію краще залишити чиновникам, заявив у Черкасах під час круглого столу з питань редакційної політики в період АТО перший секретар Національної спілки журналістів Сергій Томіленко. Захід відбувся в рамках Всеукраїнського фестивалю телерадіопрограм "Кобзар єднає Україну", підтриманому Держкомтелерадіо.
На думку Сергія Томіленка, патріотизм українських журналістів повинен виражатися зокрема й у тому, щоб викривати вади в роботі владних структур (у тому числі й військових), громадських інституцій тощо.
– Ми підтримуємо людей, які захищають Україну, а не чинять беззаконня, – наголосив очільник Спілки.
Разом із тим, будь-яка інформація, відповідно до журналістських стандартів, має бути збалансованою. Й цілком логічно, якщо, крім критичних матеріалів, у засобах масової інформації з’являються повідомлення про українських героїв, патріотів.
Учасники круглого столу підтримали зусилля тих журналістів, які готують репортажі та дописують безпосередньо із зони АТО. Про варіанти розвитку Донецької та Луганської ОДТРК розповів секретар НСЖУ Сергій Омельчук, який сьогодні залучається до управління відроджуваними ОДТРК Донбасу.
Разом із тим, як наголошувалося під час обговорення, небезпечні відрядження мають бути обов’язково добровільними. Також відзначалося, що поїздки журналістів у зону АТО мають бути максимально доцільними й не перетворюватися на своєрідні екскурсії чи екстремальний туризм. Перед поїздкою на фронт журналістові варто пройти відповідну підготовку, в тому числі й тренінги з поводження в екстремальних ситуаціях, з надання невідкладної долікарської допомоги тощо.
Поінформував про реалії місцевих ЗМІ на Донбасі - як на українській території, так і на території ДНР - голова Донецької обласної організації НСЖУ Олександр Бриж.
Обговорювалося на круглому столі й висвітлення у ЗМІ сумних подій, пов’язаних з АТО, зокрема, прощання з загиблими. Характерно, що за розробку практичних порад із цього аспекту журналістської роботи не взялися професійні викладачі й теоретики журналістики. НСЖУ дякує тележурналістці Ірині Федорів за те, що вона розробила відповідний навчальний курс. На думку фахівця, в матеріалах про загиблих акцент слід робити не на натуралістичній демонстрації поховальної церемонії, а на розповіді про життя загиблого, його родину, громадську позицію.
Учасники обговорення наголошували й на тому, що варто розширити тематику публікацій з проблем АТО. Зокрема, майже немає журналістських матеріалів про бійців, які демобілізувалися й повертаються до мирного життя. Винятком є хіба що статті про поранених у госпіталях та лікарнях.
реклама
Коментарі
На фото - у зелених штанях, нога на ногу, сидить Тетяна Бондаренко, викладачка з ЧНУ. Виходить, там не тільки журналісти були і не тільки з ОДТРК.
Це ти явно про рашку розказав. А Україна тут при чому?
Цього разу підтримую О.Мацюцьку на всі сто!!!
Т.е, закрытый междусобойчик с "6-м вопросом на повестке". Зато Калина прозвитует про Каннский фестиваль.
Це був всеукраїнський захід для керівників та журналістів ОДТРК. Гості - з різних областей України. Чомусь у статті про це не сказано.
Стрічка RSS коментарів цього запису