13 062 вимушених переселенці нині перебуває на Черкащині, з них – 2 229 дітей (301 особа – з АР Крим, інші – зі східних областей України). На цьому наголосила заступник директора Черкаського обласного контактного центру Лариса Ходаковська.
– Порівняно з аналогічною датою минулого року, спостерігаємо значне збільшення кількості переселених громадян на території нашого регіону, – повідомила Лариса Ходаковська. – Так, 4 червня 2014 року їх було лише 276 (64 дитини), зі Сходу – 38 осіб, нині ж маємо вже понад 13 тисяч. Долучаються до допомоги в облаштуванні переселенців майже всі організації та установи Черкащини.
– Практично всі служби в області, які можуть допомогти переміщеним особам у вирішенні різного роду питань, входять до обласного штабу щодо соціального захисту вимушено переміщених осіб з АР Крим та зони АТО, – зазначив т.в.о. начальника управління ДСНС України в Черкаській області, заступник керівника Штабу Сергій Озеран. – Це, зокрема: центр зайнятості, Пенсійний фонд, освітні, медичні установи та інші. Нині продовжують діяти Постанови, відповідно до яких здійснюються виплати переселенцям, взяття їх на облік. Вони проводяться в повному обсязі, зокрема й пенсійні виплати. Важливо, що приміром центр зайнятості не лише бере на облік таких громадян, а й почав працювати в напрямку перепрофілювання переселенців відповідно до професій, за якими можна працевлаштуватися в області, відкрити власну справу тощо. До співпраці долучаються й благодійні фонди, донори з-за кордону.
Зокрема, волонтер Фонду «Христос для всіх міст» Вадим Дровніков під час конференції зазначив, що його колеги почали допомагати переселенцям ще в минулому році. Чоловік розповів, що завдяки допомозі обласної влади їхня організація має змогу працювати: приміщення, яке взяли в оренду, вже оснащене необхідними комунальними послугами, завершуються ремонтні роботи. На сьогодні проживає в будівлі три родини, планують заселитися ще три, для декількох переселенців вже створено робочі місця.
Лариса Ходаковська повідомила також, що з області в інші регіони виїхало 2 710 громадян, однак є дуже багато людей, які повноцінно влаштувалися на Черкащині, і в місті, і в районах, та вважають себе справжніми черкащанами, повідомляють у прес-службі Черкаської ОДА.
– На сьогодні ж, – додав Сергій Озеран, – маємо в області 55 вільних місць для переселенців та резервних – для 220 дітей у закладах соцзахисту.
реклама