Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між Черкаською обласною державною адміністрацією та ТОВ «Українська проектна система» спільно з експертно-громадською ініціативною групою «Рух реформ» підписали напередодні. Участь в обговоренні документа взяв заступник директора департаменту охорони здоров’я Олег Найдан, радник обласного керманича з питань медицини Михайло Лобас та черкаські медики. Про це повідомляють в обласному департаменті охорони здоров'я.
Експерти переконані, що реформування галузі – це не лише державна політика, а й відповідальність регіонів. Саме на вагомості останньої й наголосили учасники зібрання. Передусім, кажуть вони, в кожному регіоні медичну сферу потрібно ретельно проаналізувати.
– Зараз для реформування у країні є політична воля її керівництва, – сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – А це дуже важливо. І реформи в медицині має відчути кожен громадянин. Бо нині до мене звертаються багато черкащан і скаржаться на неналежні медичні послуги. Досі ніхто системно не аналізував нашу галузь охорони здоров'я, яка дісталася нам у спадок від радянських часів. Усе це особливо важливо сьогодні – при адміністративній реформі, коли йдеться про об’єднання територіальних громад. На основі аналізу ми зможемо створити модель нової системи охорони здоров'я області. Також, за потреби, сформувати потрібні пропозиції до МОЗу.
Обласний керманич сподівається, що спільні зусилля та фаховий підхід дозволять обрати оптимальні зміни в медицині на Черкащині.
– Наша мета – допомогти й показати, які є ризики в тому чи іншому шляху реформування, аби їх знівелювати саме для громади, – зауважила незалежний експерт із питань охорони здоров’я Тетяна Авраменко.
Готові це зробити експерти спільно із представниками регіону. Мовляв, фахівці бачать проблему зсередини, а на місцях – ззовні. Під час реформування нині слід врахувати ті чинники, які заважали до цього часу. Серед них – неправильна комунікативна стратегія. Це – відсутність публічного представлення документа, який можна було обговорити, вплив людей, яким невигідна реформа, а також пристосуванців.
Основні напрями експертної підтримки:
Оскільки основний вектор державної політики орієнтований на гармонізацію української системи охорони здоров’я до європейських норм і стандартів, комплекс спільних кроків, що пропонується на шляху до покращення рівня надання медичної допомоги в Черкаській області, буде здійснюватися в рамках реалізації положень, передбачених Національною стратегією реформування системи охорони здоров’я в Україні на період 2015-2020 років та на виконання Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020».
– Фаховий підхід – це добре, проте, підґрунтя будь-яких реформ – це економічна складова, – вважає заступник директора Департаменту ОЗ Черкаської ОДА Олег Найдан. – Наразі реформа поступово запроваджується. Ми стикаємося з низкою проблем, різними поглядами, нерозумінням громадськості. Та сьогодні медицина працює за принципом фінансування ліжкового фонду, а не на надання якісної послуги. Зрозуміло, це потрібно змінювати. Поступово, обережно, грамотно. Сподіваємося, що підписаний меморандум знизить ризики до мінімуму, а стабілізація економіки в майбутньому дозволить запровадити прогресивний досвід.
реклама
Коментарі
За шо наказывать ??? За долголетний труд ?? Может ей надо было в каждую оппозицию лезть шоб доказать новую лояльность ?? Брешеш ,завидущая !!!
И шо она тебе сделала плохого ??? Она чесно работает ,знаю шо пишу, може хочеш влезть на ее место в медучилище ?? Или екзамены не сдала -не поступила по незнанию предметов ??? Много вас таких ,коновалов- медиков,не умеющих лечить,а только калечащих больных ! лезут в медицину работать,а выучиться не способны !
А це що, означає? Краще, щоб з кожною владою хто-небудь новий приходив, грамотний чи ні, зате кожного так наказувати?
Стрічка RSS коментарів цього запису