23.09.2015 року в мережі Інтернет на сайті інтернет-видання «Прочерк» розміщена стаття під назвою «У Черкасах прокуратура плутає постраждалих і винуватців майданівських подій».
Прокуратура Черкаської області повідомляє, що інформація у вищезазначеній публікації не відповідає дійсності, оскільки її автор суттєво викривив факти (беручи до уваги навіть те, що вказані ним виклики прокуратурою міста не здійснювались, оскільки процесуальне керівництво у кримінальному провадженні покладено на один з відділів прокуратури області).
Так, Соснівський районним судом міста Черкаси розглядається кримінальне провадження за обвинуваченням Паливоди П.М. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України (справа щодо протиправних дій працівників міліції по подіям на дамбі 20 лютого минулого року).
Державне обвинувачення підтримує прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури області, яким близько 15.00 год. 22.09.2015 року було здійснено дзвінок на мобільний телефон Кухарчука С.В. для запрошення останнього в судове засідання, призначене на 15.00 год. 23.09.2015 року, для допиту в якості свідка у вказаному провадженні. Під час розмови, Кухарчук С.В. повідомив, що не бачить сенсу з’являтися в судове засідання.
Активно використовуючи повноваження прокурора щодо вирішення питань, пов’язаних з підготовкою до судового розгляду, працівник прокуратури діяв відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України та наказу Генерального прокурора України № 4гн від 19.02.2012 року, згідно яких прокурор у судовому засіданні з метою з’ясування обставин кримінального правопорушення може заявляти клопотання, зокрема про здійснення судових викликів осіб до суду для допиту та зобов’язаний сприяти суду в забезпеченні розумних строків судового провадження.
Коментарі
Викликати Вас в судове засідання як свідка може тільки суд, прокурор таких повноважень не має.
Статею 134 КПК України передбачено, що в судовому провадженні суд має право за власною ініціативою, або за клопотанням прокурора здійснити виклик певної особи, якщо суд встановить наявність достатніх підстав вважати, що така особа може дати показання, які мають значення для кримінального провадження. Тобто, в судове засідання свідка може викликати тільки суд. Крапка.
А по решті подій прокуратурі все зрозуміло, винуваті понесли покарання? Як щодо вазону з вікна? Як щодо побиття журналістів на дамбі?
Стрічка RSS коментарів цього запису