Чоловік у Каневі помер, ще семеро осіб потрапили на лікарняні ліжка – такі наслідки “тихого полювання” з початку року, а сезон щойно почався. І небезпека підстерігає не лише тих, хто власними руками збирав дари лісу. Гриби, куплені на ринку, теж не завжди їстівні, особливо якщо вони “не першої свіжості”. Як поласувати лісовими делікатесами без шкоди для здоров’я розповів газеті «Черкаський край» заступник головного державного санітарного лікаря області Володимир Папач.
Головна порада для покупців — купуйте на узаконених ринках. У Черкасах це — Центральний та на вулиці Сєдова. Там працює ветеринарна санепідемстанція, яка перевіряє всі продукти, а серед них і гриби, на придатність до вживання. Довідку цієї служби слід вимагати у продавця. Окрім того, обов’язково звертайте увагу на термін зберігання грибів: якщо вони не свіжі — не купуйте.
Справа у тому, що кулінарну обробку грибів слід проводити у день збору, інакше у них починає накопичуватись отрута. Та й сама структура грибів така, що отруйні речовини вони вбирають звідусіль: грунту, води, повітря.
— Гриби накопичують у собі не лише хімічні речовини та автомобільні викиди, а й радіацію, — продовжує Володимир Папач. — Ми щороку перевіряємо гриби області за цими показниками. На щастя, у “черкаських” дарах лісу радіонуклідів поки що не виявлено. Цим “грішать” гриби та ягоди Рівненської та Житомирської областей. Та все ж я не радив би збирати гриби поблизу автомобільних трас, сміттєзвалищ та хімічних підприємств.
Слід подбати також і про раціональне споживання дарів природи: ні в якому разі не їсти гриби на ніч, адже вони “перевантажують” шлунок. До того ж є категорії людей, яким гриби вживати категорично заборонено.
— Не можна гриби дітям, літнім людям та вагітним. Також не варто наражатися на небезпеку тим, хто має проблеми із шлунково-кишковим трактом, печінкою та жовчо-вивідними шляхами, — коментує Володимир Папач. — І ні в якому разі не вживайте в їжу грибів, яких не знаєте! Жителі області найчастіше отруюються блідою поганкою. Смерть настає у дев’яноста відсотках випадків.
Щороку близько десяти жителів області страждають від отруйних чи зіпсованих грибів, а для кількох з них така трапеза стає останньою в житті.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису