Реформи в медицині Черкаської області стартуватимуть із Золотоніського району. Його обрали для пілотного проекту. Про це йшлося на колегії департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА.
Столичні фахівці із громадської організації «Рух реформ» уже проаналізували систему охорони здоров'я Золотоніщини. Вони вивчали мережу тамтешніх закладів, їхнє кадрове, матеріально-технічне й фінансове забезпечення. Висновок експертів однозначний: система працює неефективно.
– Я часто буваю в районах, – зауважує голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко. – Серед скарг, які чую найчастіше від людей, – якраз невдоволення якістю надання медичних послуг. Вважаю, що децентралізація має відбуватися, зокрема, в унісон із медичною реформою. Звісно, будь-які реформи треба починати з пілотних проектів. Якраз для цього ми обрали Золотоніщину. Ключове в цьому «пілоті» – це підвищення доступності та якості надання медичної допомоги населенню, посилення мотивації лікарів і створення належних умов роботи. Якщо є бажання – зміни завжди можливі. Ми це доводимо на прикладі відділення гемодіалізу в Золотоніській районній лікарні, яке нині облаштовують. Жителі Лівобережжя, які мають хворі нирки, більше не їздитимуть до Черкас на життєво необхідну процедуру, вони її отримуватимуть у Золотоноші. Тобто вже зараз наближаємо одну з медичних послуг до людей.
Що і як треба реформувати в медицині Золотоніщини, експерти в деталях розповіли на колегії. Тепер цю модель доопрацьовуватимуть, а вже з наступного року планують утілювати. Водночас делегати з області невдовзі поїдуть на Вінниччину – переймати досвід. Там уже кілька років, як реформують систему охорони здоров'я. Про це інформують у прес-службі Черкаської ОДА.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису