реклама Делікат

Цього року головною проблемою вступної кампанії на Черкащині став брак абітурієнтів. Такими є висновки спостереження громадянською мережею «Опора».

Випускників одинадцятих класів порівняно з минулим роком стало менше майже на 60%. Якщо у 2010 році на Черкащині було 14558 випускників, то цього року – всього близько 6000. Враховуючи, що здібні абітурієнти переважно орієнтувалися на вступ до більш престижних ВНЗ Києва, Харкова та Львова то у регіональних «вишів», навіть у найпотужніших (Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького та Черкаський державний технологічний університет) цього року були особливі труднощі із формуванням списків рекомендованих до зарахування на місця держзамовлення.

У ЧДТУ були проблеми із набором в прохідну частину на технічні напрями підготовки – «приладобудування», «теплоенергетика», «радіотехніка», «автомобільний транспорт», «харчові технології», «машинобудування», «інженерна механіка».

У ЧНУ проблемними в процесі набору абітурієнтів на місця держзамовлення були напрями – «українська мова та література», «видавнича справа», «комп‘ютерні науки», «біологія», «системний аналіз», «фізика», «математика».

Варто відзначити, що, не зважаючи на наявність у Черкасах значної хімічної промисловості, в ЧНУ та ЧДТУ найбільші проблеми із виконанням держзамовлення були на напрям «хімія»,«хімічна технологія».

Ситуація могла бути ще гіршою, тому практично весь склад приймальних комісій був задіяний у постійному телефонуванні до абітурієнтів, яких умовляли подати оригінали документів саме у їх внз, часто переманюючи абітурієнтів один в одного. Персонал приймальних комісій часто працював до 12 години ночі, а деколи навіть і довше.

Цікавою тактикою, яку застосувало керівництво деяких внз була підготовка листів до міністерства із проханням «перерозподілити» незаповнені місця держзамовлення із проблемних предметів на більш престижні. На думку спостерігачів «ОПОРИ» проблеми із виконанням держзамовлення по таким предметам не виникли тільки в цьому році, вони є системними і досить передбачуваними. На нашу думку, коригування кількості місць варто робити на етапі підготовки до вступної кампанії. Коли ж відбувається перерозподіл місць, який не має публічного характеру створюються можливості для зловживань у розподілі раптово виниклих додаткових місць на престижні спеціальності.

У контексті конкуренції двох найпотужніших регіональних внз цікавим є факт, що в ЧНУ оприлюднили список зарахованих осіб майже на добу пізніше ніж ЧДТУ. (у ЧДТУ засідання комісії відбулося 09.08 о 23.00, а засідання приймальної комісії ЧНУ - 10.08. о 18-00.) Є випадки, коли на проблемних спеціальностях, які є в обох внз, вже зараховані абітурієнти забирали оригінали документів із одного внз та несли їх до іншого.

реклама

Коментарі  

 
+1 #2 Штефан 28.11.2011 22:06
Черкаські ВНЗ конкурентоспром ожні лише в радіусі 100-200 км від міста, якби вони дійсно були ПОТУЖНИМИ, тодо нас їхали б з усієї України.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #1 Гарвард 30.08.2011 19:00
Смішнішого для провінції епітета ще не бачив! Ану, назвіть мені хоча б один "ПОТУЖНИЙ" Черкаський університет?!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100