Понад 40 дітей та підлітків, котрі мають діагноз «ДЦП», отримали подарунки з нагоди 1 вересня. Влаштувати свято для хворих, котрі проживають у будинку для сімей з дітьми-інвалідами на вул. Конєва, вирішив депутат Черкаської міської ради, голова громадської організації «Рідне місто Черкаси» Сергій Отрешко.
У цьому будинку понад 40 дітей-інвалідів. Для тих, хто може опановувати шкільну програму, навчання проводиться вдома. Діти позбавлені можливості спілкуватися з однокласниками, тому атмосфери свята їм таки бракує.
Донька черкащанки Ірини Питель Інна навчається вдома з 5-го класу. Коли діти перейшли в середню школу й почали відвідувати уроки в різних кабінетах, для хворої дівчинки це стало непосильно. Тому нині вона спілкується лише з учителями. Однокласники інколи відвідують Інну, однак нечасто.
Брак спілкування та свободи пересування – одна з головних проблем для діток із ДЦП.
- Улітку ми можемо вийти на вулицю, гуляємо, а коли приходить зима, ми зачинені в чотирьох стінах, - розповідає Галина Русенко, котра має сина-візочника. – Ми навіть з двору не можемо виїхати, бо колеса не крутяться по снігу.
Велика проблема для таких сімей – відсутність приміщення, де можна було б збиратися для занять і дозвілля взимку.
- Перший поверх нашого будинку досі стоїть недобудований, хоча за проектом там мав би бути центр реабілітації, - розповідає голова організації сімей з дітьми-інвалідами Валерій Гаврилов. – З ними треба щоденно працювати. І чим раніше, тим більше шансів їм адаптуватися до суспільства. Хотілося б, аби з ними займалися і соціальні педагоги й психологи. Для нас важлива будь-яка допомога, однак благодійники знаходяться нечасто.
Крім потреби в облаштуванні приміщення, батькам з дітьми-візочниками бракує також і коштів на ліки та памперси.
- Щомісяця витрачаємо майже 900 гривень на таблетки, а ще потрібні памперси, бо дитина не ходить, - каже мама хлопця-інваліда Олексія Стрия Оксана Олександрівна. – Пенсії не вистачає – усього 1033 гривні отримую. Син не може навчатися, але дуже любить гуляти на вулиці. Узимку нам важко.
Такі самі проблеми у ще однієї черкащанки – Ірини. Її 11-річний син Ярослав також не встає з візка. Тому жінка теж хоче, аби на першому поверсі будинку таки зробили хоч якісь зали для дозвілля.
Допомогти в цьому, до речі, і пообіцяв депутат Сергій Отрешко, оглянувши приміщення, передбачені для центру реабілітації.
- Я вперше у цьому будинку, але, однозначно, не востаннє, - сказав депутат, роздаючи подарунки хворим дітям. – Бачу, що допомога цим сім’ям дуже потрібна, тому готовий її надавати. Діти, котрі живуть у звичайних умовах, можливо, звикли, що кожен рік їх збирають до школи, що вони ідуть на свято. Хворі ж діти, на жаль, обділені такою можливістю. І коли вони беруть до рук подарунки й радіють їм, то сам отримуєш не менше піднесення.
реклама