реклама Делікат

архівне фото

архівне фото

З точки зору православної церкви, для шлюбу, в якому різниця між віком чоловіка й дружини істотна, немає перешкод, канони й церковні статути їх не забороняють. Але різниця у віці таки має значення. Про це інформує обласна газета "Нова Доба".

 – Я вважаю, що кожен має шукати собі рівню – і за віком, і за фізіологією, і за ступенем моральної зрілості, – говорить отець Василій, священик Свято-Михайлівського кафедрального собору в Черкасах. – У Книзі Буття є рядки: «И сказал Господь Бог: не хорошо быть человеку одному; сотворим ему помощника, соответственного ему». Для щасливого шлюбу між подружжям має бути відповідність вікова, інтелектуальна, соціальна, расова, фізична. Я вірю, що між різними людьми може спалахнути почуття, і тоді ці суперечності можна здолати. І все ж думаю, що такі шлюби радше виняток, ніж правило.
Багаторічний досвід православної церкви свідчить, що найліпше, коли різниця у віці не перевищує 10 років. Це питання розглядав Святійший Синод ще 1860 року. Тоді православна церква велику різницю у віці наречених визнала однією з перешкод до шлюбу. Якщо різниця у віці наречених суттєва, для вінчання потрібен спеціальний дозвіл архієрея. Звісно, у вінчанні нареченим не відмовлять, але священики зобов’язані відмовляти від шлюбу, коли різниця велика.
–  Дещо інша ситуація, коли шлюб беруть люди зрілого віку, тобто, коли жінці, наприклад, уже 40, а чоловікові за 60, – зауважив отець Василій. Нехай різниця велика, але й зрілість наречених достатня, щоб повірити у щирість їхніх намірів, а отже, й у міцність майбутнього союзу.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100