Народні депутати, ходячи до суду, повинні забувати про свою недоторканність і поводити себе чемно, а інакше доведеться внести зміни до закону, про які не перший рік так багато говорять. Про це, а також про те, скільки може зайняти часу написання вироку для Юлії Тимошенко розповів нардеп від Черкащини, екс-мер Черкас Володимир Олійник.
– Скільки може зайняти часу написання вироку?
– Важко сказати по одній простій причині. Не усі матеріали, що є в томах, можуть увійти до вироку. Наприклад, можуть бути матеріали, що зібрані слідством, але не мають прямого відношення до підтвердження або спростування обвинувачення. Думаю, що написання вироку може зайняти 3-4 дні. До речі, коли я був суддею, у мене були випадки, коли я писав вирок 2- 3 тижні. Коли суддя робить перерву для написання вироку, є певні правила: не можна ні з ким контактувати, не ходити в місця масових зборів людей, наприклад, кінотеатр, театр і треба бути сконцентрованим на написанні цього вироку.
Володимир Олійник також порекомендував утриматися від оціночних суджень по відношенню до юристів і суддів.
– Усі порушення судді мають бути занесені до протоколу, а зараз давати коментарі – тиснути на суд. Я б сказав, що цей суд над Ю.Тимошенко загострив окремі питання і показав на недоліки в нашому законодавстві. Наприклад, народні депутати у нас мають недоторканність, тобто в залі судового засідання вони можуть робити що завгодно. Треба виходити з цієї ситуації шляхом змін до закону. Усі декларують зняття недоторканності з депутатів, але цього не відбувається. Я зараз хочу внести пропозицію про те, щоб частково починати знімати таку недоторканність.
* Відповіді Володимира Олійника з бліц-інтерв’ю УНН.
реклама
Коментарі
Олийнык, а чего ты решил частично снимать? Снимай всю неприкосновенно сть и закрывай тему!
Стрічка RSS коментарів цього запису