Київський адміністративний апеляційний суд ухвалив рішення відмовити дружині загиблого бійця АТО Іллі Іделя Тамарі Ідель в позові про повернення одній із вулиць Червоної Слободи Черкаського району імені її чоловіка. Про це йдеться в ухвалі суду, опублікованій в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Нагадаємо, у серпні минулого року сільрада ухвалила рішення про перейменування вулиці Радянської на вулицю Іллі Іделя. Але представники громадського об’єднання «Ініціативна група територіальної громади с. Червона Слобода» через Черкаський районний суд домоглися повернення вулиці старої назви. Вони посилалися на «порушення процедури перейменування» та на «неврахування» сільрадою точки зору родичів Іллі Іделя, які нібито були проти найменування вулиці на його честь.
24 березня апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції. Річ у тім, що при перейменуванні сільрада, по-перше, не дотрималася вимог постанови Кабміну від 24.10.2012 №989 про проведення громадських обговорень перейменувань, а, по-друге, не послалася у своєму рішенні на закон про декомунізацію. Також суд взяв до уваги положення документу під назвою «Статут територіальної громади Українського народу села Червона Слобода», відповідно до якого зміни назв у селі відбуваються тільки з ініціативи вуличного комітету самоорганізації населення або ініціативної групи після проведення громадських слухань.
– Судова наполегливість наших активістів дивує, адже вулицю все одно доведеться перейменовувати відповідно до закону про декомунізацію, – прокоментувала діяльність «Ініціативної групи» сільський голова Червоної Слободи Зінаїда Михайленко. – Навіщо робити цю безглузду роботу? Тим більше – про кого йдеться! Ілля Ідель – наш хлопець, який загинув в АТО, герой України. Представники «Ініціативної групи» без кінця-без краю до його матері ходили, тривожили цю бідну жінку: «Чи ви згідні, щоб іменем вашого сина назвали вулицю?» Турбують також його дружину, родичів. Та що це таке! Ну назвали вулицю, то навіщо щось міняти? Він там виріс, ходив до школи, з тієї вулиці пішов воювати... Я не можу зрозуміти цих людей. Депутати – за нову назву, працівники сільської ради – за, жителі села – теж за. Тільки цим людям щось не подобається...
реклама
Коментарі
Питання в першу чергу до СБУ. нехай розберуться, що це за така прорадянська ініціативна група, хто туди входить і чим дихає, треба в зародку сепаратизм придушувати............
А кому вони ті закони зараз треба. Вишиванку натягнув, руку на зрадницька сердце заприторив і все! Можна любий злочин продвинуті як патріотизм, волонтерство і европизації. Головне що народ досі одурманяний та слухає всю ахінею що їм труть з телеекранів. Криміногенна беззаконня територія, ось що ми отримали від тіх майданобрехунів .
Так то воно так, але потрібно зважати і на доцільність та суттєвість порушень. Сільський голова все правильно сказав. Пітримую на всі 100% відсотків. А представники так званого об"єднання не дуже хороші люди, на мою думку.
[troll mode] Шановні "активісти", поясніть, будь ласка, чому ви назву "радянська" відносите до тих, які потрібно "декомунізувати"? Зверніть увагу на те, що наша структура влади побудована на системі рад різних рівнів - Верховна РАДА, обласні РАДИ, районні РАДИ, міські РАДИ, сільські РАДИ. Тобто, навіть за чисто формальними ознаками наша система влади виходить - радянська. То чому так назва не сподобалася? Чи ви пропонуєте змінити структуру влади - ліквідувати ради всіх рівнів?[/troll mode]
Стрічка RSS коментарів цього запису