Вчора у Черкасах пройшов фестиваль "Смак пива". Подробиці повідомляє кореспондент «Газети по-українськи». На майданчику огородженому дерев'яним парканом стоїть 27 яток з пивом різних марок. О 13.30 хлопці та дівчата розпаковують картонні коробки з чіпсами. Через півгодини тут почнеться свято.
- Відал, яка у мене футболка? — звертається до друга хлопець у білій футболці з написом "Я українець". У такому ж одязі стоять ще кілька дівчат.
- Це волонтери, — пояснює Дмитро Хулап, 22 роки. — Вони працюють безкоштовно, а футболки отримали як подарунок, — говорить Діма й звертається до молоді. — Оці пусті коробки треба протягом 15 хвилин прибрати!
- Та куди ж їх діти? — розводить руками Ігор.
- Не знаю. Зроби так, щоб вони акуратно "смотрелись".
Біля кожної ятки змайстрували високі дерев'яні столи, їх обмотують блакитною та білою клейонкою.
— Біля столів ставимо пусті коробки, щоб не було ніде сміття, — командує Хулап.
Біля входу на майданчик розпалюють багаття для приготування шашликів. Тут стоїть дві ятки: в одній продають сувенірну продукцію в німецькому стилі: ляльки, вишиті серветки. Сюди підходять два чоловіки, купують за 1 гривню паперовий німецький прапорець. До ятки заходить молода пара.
- А у вас Вепська дама є? — запитує 23-річна Оксана.
- На жаль, ні, — відповідає продавщиця.
- Давай мені чашку купимо, — каже дівчині хлопець.
Зрештою пара вибирає вишиту серветку за 50 гривень.
В іншій ятці 71-річна Ірина Гречанова допомагає готувати штрудель. На столі стоїть казан з почищеною картоплею та миска з порізаною цибулею. На вогні вже смажиться м'ясо.
- Извените, а тут бутерброды не продают? — зазирає до ятки 28-річний Антон.
О 14.00 перша компанія купує два бокали пива.
- Організація на 2 бали, — незадоволено каже 27-річна Аня. — Хоч би сосиски якісь продавали, а то тільки все сухе — чіпси та сухарики.
- А тобі як першому хоч подарунок якийсь дали? — звертається до хлопця 56-річна Євгенія Іванівна.
- Так, здачу недодали, — жартома відповідає Андрій, 28 років.
- Це ж якась німецька діаспора влаштовує, — міркує Євгенія. — Он бачу дівчата у німецькій формі ходять.
- У німецьких костюмах, — сміючись, виправляє жінку Андрій.
На сцені починається вистава німецької казки. Біля акторів збираються глядачі. Майданчиком розходиться запах шашличного диму. Двоє хлопців запитують ціну:
30 гривень відповідає кухар.
Трохи постоявши хлопці відходять. На сцені ведуча починає оголошувати конкурси, а перед цим спростовує деякі міфи пов'язані з пивом. Перший про те, що спортсменам не можна пива.Почувши це, одна жінка звертається до своєї подруги:
- Вже доказано, що чоловікам взагалі не можна пити пива. По телевізору розказували, що може дітей не буде, або уроди будуть, — каже Лідія Петрівна, 62 роки.
Подруга, 59-річна Тетяна Олександрівна, стверджувально киває головою.
- Музика тут класна. Рок абажаю! Як Арбеніна приїжджає це взагалі! — говорить жінка. — "Мечта жизни": попасти на Октоберфест в Німеччину. Але ж спонсора нема. А загранпаспорт закінчується в наступному році, — бідкається Тетяна.
- І в мене в наступному, тому я в цьому їду, — говорить Лідія Петрівна.
Молодь продовжує розважатися, беручи участь у різноманітних пивних конкурсах.
реклама
Коментарі
Цитата:
Какой город, такие и мероприятия. Это истина конечно, но когда ж мы начнем расти, хотя бы пытаться делать шаги в цивилизацию.
Это что за цена на пиво, на фестивале пива? Кто такой жадный, Радутцкий?
Ограждение это хорошо, но пьющих в Черкассах подавляющее большинство, нужно было учесть.
Кто на пивном фестивале пиво закусывает чипсами, сухариками и шашлыком?! Кто, только те, кто не разбирается в культуре питья пива. Тут писали, что Радутцкий культуре будет учить. Как человек не знающий китайского научит китайскому?
Это даже не цирк был, это драма. Обидно за город...
Стрічка RSS коментарів цього запису